ASE: Hinds 13/6, Tarrant 16/3, Barnies -, Eilingsfeld 10, Ogunyemi 15.
Csere: Ruják 5/3, Garamvölgyi 4, Medve 3/3.
Vezetőedző: Teo Cizmic

JKSE: Nelson 12/3, Rakics 13/9, Wallace 19/12, Cseh 5, Sejfic 20.
Csere: Kerpel-Fronius 2, Molnár -, Czirbus -, Bazsó 3/3.
Vezetőedző: Nikola Lazics

A feldobás után a Jászberény hozta el a labdát, amiből rögtön Cseh dobott egy duplát. Tőlünk is jött a válasz azonnal, Ogunyemi értékesített egy középtávolit. A folytatásban mindkét oldalon potyogtak a kosarak, nem a szoros védekezés jellemezte a játékot. A negyed felénél 14-11-re álltak a csapatok. 1:35-tel a vége előtt 18-21-re átvette a vezetést a JKSE, érkezett is az időkérés az ASE kispadról. Ezután Rakic triplájával 5 pontos előnyre tettek szert a vendégek, amiből Tarrant tudott faragni egy sikeres büntetővel.

A második negyed Ogunyemi duplájával és egy elhibázott Jászberényi támadással indult. Továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az 5. percben Wallace révén közel 8 ponttal tudott ellépni a jászberényi csapat. 30-36-nál Tarrant került padlóra, amit a játékvezetők kissé késleltetve vettek észre. Az ebből indult támadásunkat Hinds fejezte be egy sikeres triplával, majd Garamvölgyi szerzett egy duplát. Azonban ez sem volt elegendő ahhoz, hogy fordítani tudjunk, Wallace kosarával zárult a félidő, 36-45-ös állással mentek az öltözőbe a csapatok.

A második félidő elején kapkodósan, kihagyott helyzetekkel tömve kezdődött mind a két oldalon. Ott Sejfic, itt Ogunyemi törték meg a csendet. Sejfic-et nem tudtuk tartani, a negyed felénél már a 17. pontját dobta. 3 perccel a vége előtt 45-55 volt az eredmény oda, ekkor úgy tűnt, hogy be is állt erre a különbségre a mérkőzés. 52-61 lett a negyed vége.

Az utolsó felvonást Eilingsfeld duplájával, és egy kivédekezett berényi támadással indítottuk. Ismét eltelt pár perc, amíg nem találtuk a ritmust. A 4. percben Ruják és Medve triplájával feljöttünk 3 pontra, érkezett is Lazics mester időkérése. Hinds pontjaival feljöttünk 64-65-re, de érkezett Rakic triplája. 2 perccel a vége előtt felzárkóztunk 2 pontra, de Sejfic ismét értékesített 2 pontot, társult hozzá Wilson is. Sajnos nem sikerült hoznunk az alapszakasz utolsó mérkőzését.

Teo Cizmic: Gratulálok a Jászberénynek! Nagyon befolyásolta a mérkőzést, hogy nem tudtunk jó százalékkal dobni, sajnos ez a szezon eleje óta így van. Nem tudom, hogy miért van ez. Később egyre idegesebbek lettünk, a vendégek jól védekeztek, fokozódott a nyomás, mi pedig egyre rosszabbul dobtunk.

Nikola Lazics: Őszintén mondom, hogy abszolút elégedett vagyok a mai mérkőzéssel. Szerintem jól játszottunk, az első perctől kontrolláltuk a mérkőzést, a végén megérdemelten nyertünk is. Gratulálok a fiúknak! Nem csak az első öt játékosunk játszott jól, hanem mindenki jól játszott. Fontos győzelem volt, mert szeretnénk bent maradni. Sok sikert kívánok a Paksnak a továbbiakra!