Nem sikerült győzni Zalaegerszegen

2013.10.25, 18:21 Kosárlabda

77:75-re kikapott az Atomerőmű SE a bajnokság legutóbbi fordulójában Zalaegerszegen, a piros kékek így elveszítették veretlenségüket. A mérkőzésen Jones és Vaughn volt a két legeredményesebb paksi játékos.

Nem várt könnyű mérkőzés az Atomerőmű SE csapatára Zalaegerszegen, a bajnokság ötödik játéknapján. A vendéglátó a nyáron alaposan megerősödött, Völgyi Péter remek légiósokat talált, valamint haza csábította Paksról Kámánt és leigazolta az Alba Fehérvár magasemberét Leklit. Az ASE viszont veretlenül utazhatott, így mindenképp kiélezett meccset várhattak a kosárlabda rajongók. A felek nem cáfoltak a tételre. 9:2-vel indított a ZTE, de az Atom rövid idő alatt visszajött, sőt a vezetést is átvette, igaz csak pár pillanatra. Ezután ismét zalai percek következtek, de a negyed Kovács Ákos duplájával zárult, így a legkisebb előnnyel ugyan, de az Atom tartott előrébb. 18:19-ről kezdődött tehát a második etap, melynek feléig fej- fej mellett haladtak a csapatok. A félidő hajrája a Völgyi egyletnek sikerült jobban, elsősorban Leklinek köszönhetően. Az utolsó másodpercekben Vaughn két triplát is elsüllyesztett a hazai gyűrűben, így 41:37-et mutatott a tábla a nagyszünetben.

A harmadik felvonás elején tovább folytatódott a küzdelem a parketten, minden labdáért alaposan megharcoltak a játékosok. A 25. percben aztán Kámán vezérletével megléptek a kék fehérek. A palánk alatt párharcokat rendre elveszítették a piros kékek, a Völgyi legények pedig remekül dobtak a távolból. 64:55-ről kezdődött a záró negyed. Gáspár triplájával már 12 egység volt a különbség. Szabó Zsolt fújt riadót övéinek, de a ZTE rövid időre visszaverte a paksi feltámadást. Jones és Summers kosarai után 3:13-mal a vége előtt, 73:67-nél Völgyi Péternek kellett időt kérnie, mert szemmel láthatóan fáradt a zalai egylet. Vaughn újabb négy pontja után ismét a hazai tréner rendelte magához csapatát. 2:02 volt ekkor hátra. Egálnál Plumb triplája ült a paksi gyűrűben. 0:42-nél Dzunic állította meg a játékot. Summers kettesével egy pont volt közte, Kámán büntetőzhetett. Egy bement, egy kimaradt, a túloldalon viszont Vaughn hármasa lejött a gyűrűről, így kiélezett végjátékot követően 77:75-re legyőzte a Zalakerámia- ZTE KK az Atomerőmű SE-t.

Zalakerámia-ZTE KK - Atomerőmű SE
77-75
(18-19, 23-18, 23-18, 13-20)
Zalaegerszegi Városi Sportcsarnok
Vezette: Papp P., Hegedűs T., Jakab L. (Bukta)

Zalakerámia-ZTE KK: Boston 6, PLUMB 18/3, Gáspár 11/9, Safford 7/3, LEKLI 13 Csere: Kovács Ád. 5/3, KÁMÁN 12/9, Kertész -, Koma 5

Atomerőmű SE: KOVÁCS Á 8, Medve 2, Körtélyesi 5/3, Szabó Zs. 9/3, Tóth Á. 5 Csere: VAUGHN 19/18, JONES 20, Eilingsfeld -, Summers 4, Baki 3/3

Völgyi Péter: Nagyot küzdöttünk, féltem attól,hogy elfogy az erőnk a mérkőzés végére ami sajnos beigazolódott, de szerencsére volt egy olyan szakaszunk ahol 10 pontos előnyre tettünk szert ami kitartott a végjátékig.

Branislav Dzunic: Gratulálok a ZTE-nek, megérdemelten nyerték a mérkőzést, végig ők kezdeményeztek, mi csak futottunk az eredmény után. A palánk alatt nem tudtunk fölényt kiharcolni, csak a végjátékban tudtuk szorossá tenni a meccset.