Szoros mérkőzésen estünk ki a Magyar Kupából.

FALCO: Govens 21/14, Curry 14/12, Váradi -, Bruinsma 4, Reddic 22.
Csere: Perl 10/6, Balmazovic 20/18, Tóth N. -.

ASE: Kovács Á. 7, Ruják 7/3, Faust 24/18, Eilingsfeld 13, Jevtovic 16.
Csere: Henton 6/6, Norfleet 10/6, Medve -.

A 2019-es Magyar Kupa nyitómérkőzését játszottunk csütörtökön a győri Audi Arénában. A mérkőzés első támadását mi kezdhettük, Eilingsfeld János faulttal együtt dobta be a ziccert. Összeszedetten és jó ütemben kezdtük a mérkőzést, a 4. percben Faust két triplát is bevágott, Nick ott folytatta a pont gyártást, ahol a legutóbbi fordulóban abbahagyta, ezzel 14-9-re vezettünk a Falco ellen. A szombathelyiek is elkezdték gyártani a pontokat, Reddic kiemelkedő teljesítményt nyújtott ebben a negyedben. Végig mi diktáltuk az iramot, de Reddic kosaraival a szombathelyiek kiegyenlítettek, ekkor jött Julian Norfleet, aki gondolkodás nélkül vágta be volt csapatának a triplát.

A második 10 percre hasonló mentalitással tértünk vissza a parkettára, Norfleet ziccere tovább növelte az előnyünket. (23-28) Több szombathelyi támadást sikerült megállítanunk a jól szervezett védekezésünknek köszönhetően, végül Perl Zoltán törte meg az idézőjeles hazaiak kosárcsendjét. Sorra jöttek a kosarak mindkét oldalon, Faust Jevtovic és Kovács is betalált, így folyamatosan tartani tudtuk a 4-5 pont előnyt. A negyed feléhez érkezve 64%-os dobóteljesítményt nyújtottunk, Kovács Ákos közelijével már 9 ponttal léptünk meg a sárga-feketék elől. A negyed hátrelévő részében is folytatódott a pontzápor, ám hiába kért időt a Falco, Jevotvic ziccerével már 10 ponttal vezettünk. A Falco az utolsó percre feléledt és Balmazovic és Perl kosaraival 4 pontra zárkóztak fel a félidőre. (46-50)

Az első félidőt szenzációs 65.6%-os dobóteljesítménnyel zártuk, ezt Faust triplája erősített tovább rögtön a harmadik negyed elején. Ruják eladott labdájából a 2. percben Reddic kosarával kiegyenlítettek a szombathelyiek, ekkor jött Pavlík mester időkérése. A technikai szünet után sem állt meg a Szombathely, a 4. percben Curry volt eredményes kinntről, ezzel átvették a vezetést a „hazaiak”. Govens hármasára Norfleet válaszolt, majd Ruják triplájával sikerült ismét átvennünk a vezetést. Eilingsfeld János fontos támadólepattanót pöcizett vissza, amivel sikerült ismét 4 ponttal meglógnunk. Megtaláltuk a ritmust, ezt a Falco is érezte, egyre feszültebbek voltak a játékosok. A harmadik etapot végül 69-69-es állással zárták a csapatok.

Az utolsó 10 perc eleje tökéletesen tükrözte a mérkőzést, fej-fej mellett haladt mindkét csapat, mindkét oldalon sok volt a rontott dobás és az eladott labda, érezhető volt a feszültség. Balmazovic rákapcsolt: három triplájával és Ruják támadófaultjával 5 pontos előnyhöz jutott a Falco a negyed felében. A mi oldalunkon Faust remekelt, 24 pontnál járt ekkor a légiósunk, két ziccerével sikerült visszajönnünk egy pontra 4:12-vel a vége előtt. A kétes bírói ítéletek közepette 3 ponttal lépett meg a Falco, amit Govens triplája tetőzött. Az utolsó percre 6 pontos hátránnyal tértünk vissza a pályára Jan Pavlík időkérése után, azonban a figura nem jött össze, Henton dobása lecsorgott a gyűrűről, a másik oldalon a Falco hibátlanul értékesítette a büntetőket. A vége: 91 – 83