Negyedszer is kipipálva

2011.02.12, 19:28 Kosárlabda
Körte 25perc 35IBM !!!

Kötelező győzelmet aratott az Atomerőmű SE férfi NB I-es kosárlabda csapata a bajnokság 20. fordulójában. Az ellenfél ezúttal hazai pályán a Factum Sport Debrecen volt, mely együttest 101:75-re verte Horváth Imre gárdája. Negyedszer nézett egymással farkasszemet a szezonban az ASE és a Debrecen. A két kupa és a bajnoki találkozók mindegyikén az Atom diadalmaskodott, ezért szombaton is paksi diadalra számíthattak a kosárlabda szurkolók. Akik ezúttal nem töltötték meg a Gesztenyés úti sportcsarnokot, de a fanatikusok így is azt láthatták, hogy már az első negyedben eldől a meccs. Körtélyesi, Sales és Johnson tetszetős kosarakat szereztek, védekezésben pedig szinte bedeszkázta a gyűrűt az ASE. 26:11-re nyerte a nyitó szakaszt Horváth Imre együttese. A nagyon fogadkozó és a héten edzőt váltó hajdúságiak a 15. percben már 28 pontos hátrányban voltak, az új tréner a finn Turunen sem tudott újítani a gyengécske játékon. A piros kékek már ekkor a közönség szórakoztatásával foglalkoztak „Körte” zsákolásokkal „múlatta az időt”, melyhez remekül asszisztáltak a vendégek. A nagyszünetben 46:28-ra vezetett a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes. A fordulás után a fiatalok lepték el a parkettet a hazaiaknál, így Morgen, Kovács és Farkas megoldásai után tapsolhatott a publikum, a rutint Johson és Sales képviselte. A láthatóan erőlködés nélkül játszó ASE figyelmének lanyhulása a védekezés minőségén látszódott. Mekongo és Langford gyűjtögette a látogatók pontjait, de a jó támadójáték miatt így is 20 pont fölé nőtt a különbség a felek közt. 75:48-ról kezdték a játékot az utolsó 10 percben a csapatok, melyben az egyetlen kérdés az volt, eljut-e 100 pontig a vendéglátó. Nos, az utolsó percben Morgen duplájával egységnyivel a kerek határ fölé ért a Horváth alakulat. A túloldalon az említett légiósok mellé hatékonyságban Singletary is felzárkózott, így a záró etapot 27:26-ra a Turunen gárda nyerte. Atomerőmű SE- Factum Sport Debrecen 101:75. A mérkőzést a Paksi Kistérségi Televízióban február 13.-án vasárnap és másnap egyaránt 17.30-tól láthatják.

Cserék: Vas 2, Mondzinger 9/9, Pék 3/3, Kovács I. 2, Tóth G. 3/3,

Horváth Imre: Hazai pályán kötelező győzelem volt. Örülök, hogy mindenkit játszathattam. A kupameccsekre ennél több kell.

Mika Turunen: Kedden kezdtünk együtt edzeni, eddig négy edzésen vagyunk túl. Meg vagyok elégedve a csapattal, hogy 22 büntetőt dobtunk. A játékosaimon látszott a harci szellem.