Hazai pályás győzelemmel szakadt meg a vereségsorozat.

ASE: Brown 10/6, Frank 2, Brozja 10/3, Eilingsfeld 12, Goins 6/6
Cserék: Kovács Á. 21/9, Buljevics 6, Taylor 13/6.

DEAC: Kerpel-Fronius 5/3, Thames 7/3, Balázsi -, Drenovac 27/9, Aska 19
Cserék: Hagins 10/6, Gáspár -, Polyák 6/6, Kovács Á. B. -.

Eilingsfeld dobása csorgott le a mérkőzés elején, a másik oldalon Drenovac viszont eredményes volt kintről. Eilingsfeld kettesével kezdtük meg a ponttermelést, majd Frank Áron ziccere is becsordult, ezután ismét a magyar válogatott játékosunk szerzett kétszer két pontot. Remek iramban indult a találkozó, mindkét csapat nagy erőket mozgósított meg a mérkőzés elején. A negyed végéhez közeledve a vendégek percei következtek, 6-0-ás rohanással 11-14-re vették át a vezetést, ekkor kért először időt Mijovic mester. Nem tudtuk rendezni a sorokat a „megbeszélés” után sem, az utolsó percre kanyarodva Kovács triplája, madj lebdaszerzésből értékesített kettese ébresztette fel a csapatot. (16-18) Drenovac közelijét még az első negyedhez jegyezhettük, így a mérkőzést 4 pontos hátrányból folytathattuk.

Kenny Goins kemény bepasszolásából Buljevic szerzett két pontot a festékben, ezt Kovács Ákos 2+1-es akciója követte. Pillanatokon belül berámoltak a vendégek 7 pontot, amivel ismét hátrányba kerültünk. Teltek-múltak a percek, de nem tudtunk érdemben hozzászólni a mérkőzéshez, Polyák triplájával már 11 pontra duzzadt a különbség, pontatlanul és kapkodva játszottunk. Hagins távoli dobása után Kovács zsinórban három akcióból is pontot tudott szerezni, ezzel sikerült 8 pontra zárkóznunk, a DEAC időt is kért. (27-35) Polyák hármasa után megszületett az első félidő eredménye: 27-38

Két gyors kosárral indítottuk a második félidőt, Kenny Goins és Kovács Ákos is eredményes volt a vonalon túlról. Ken Brown is berámolta az első pontjait, ráadásul a védekezésünk is kezdett formát ölteni, meg tudtuk zavarni a DEAC-ot. 12-4-es kezdés után időt kértek a vendégek, percek alatt visszajöttünk a mérkőzésbe. Mislav Brzoja kosarával a negyed felénél kiegyenlítettünk. Többször adódott lehetőségünk átvenni a vezetést, de folyton kisebb-nagyobb hibákat követtünk el. Taylor is megszerezte első pontjait piros-kék színekben, Goins és Taylor triplája pedig a lehető legjobbkor jött, ráadásul utóbbi játékosunk a negyed végén még egy floatert is elengedett, ezzel az utolsó etapra 1 pontos vezetéssel mehettünk. (54-53)

Gyors debreceni kosárral indult az utolsó 10 perc, Kerpel-Fronius volt eredményes, ezt két extra vendég kosár követte, 3-10-es start után Mijovic mester kért időt. Rendezni tudtuk a sorainkat, Brown, Buljevic és Kovács is eredményesek voltak, az előny már nálunk volt. Izgalmas végjáték következett, Taylor egy elképesztő step-back hármasa után jól védekeztünk, a másik oldalon Mislav Brzoját faultolták. Paprikás hangulattal folytatódott a találkozó, ami rányomta a bélyegét a vendégek teljesítményére. A végjátékban jobban összpontosítottunk, aminek az eredménye hazai pályás győzelem lett.