Meglepetés Vak Baglyok győzelem

2014.03.11, 19:21 Kosárlabda
      Alibi KC – Vak Baglyok 38-40Vaskos meglepetéssel kezdődött a városi bajnokság előző heti fordulója. A sereghajtó és mindeddig győzelem nélkül álló Vak Baglyok legyőzte az érmes helyre pályázó Alibi KC-t.Pedig nem utalt semmi a meglepetésre. A viszonylag szoros első negyed végére az Alibi már 6 ponttal vezetett, és a második etapban sikerült 10 pontra is növelni ezt az előnyt. Aztán a harmadik 10 percben már kezdtek éledezni a Baglyok, míg a „hazaiak” támadójátéka elkezdett akadozni, de még így is 6 pontos Alibi előnyt jegyezhettünk az utolsó játékrész előtt. A Baglyok viszont nem adták fel, és szívósan küzdve, pontról pontra zárkózva előbb kiegyenlítettek, majd egy utolsó pillanatban dobott kosárral meg is nyerték a mérkőzést. Street Boys – Ultra Violák 56-35A Street Boys 14-0-al kezdte a mérkőzést, és ezzel gyakorlatilag el is döntötte a lényeges kérdéseket. Bár az Ultra Violák megpróbáltak mindent, és többször is felzárkóztak 10 pontra, a Street Boys magabiztosan őrizte előnyét, és könnyedén nyerte az összecsapást. Judoplasztika – Face Kings 45-60Kiegyenlített első negyed után, a Face Kings ragadta magához a kezdeményezést. Ennek eredményeként a félidőre már 12 ponttal vezettek, amit a mérkőzés további részében meg is tudtak tartani, így továbbra is tapadnak az éllovas Cityre. Puszta 5 City – Street Boys 58-44A Street Boys csak 10 percen keresztül tudta szorossá tenni az éllovas dolgát. Ezután a City kihasználta ellenfele második játékrészbeli rövidzárlatát és 10 pont fölé növelte előnyét, amit a mérkőzés végéig magabiztosan megőrzött, így esélyeshez méltón újabb két pontot gyűjtött. Old Boys – Alibi KC 0-20Az Old Boys ezen a mérkőzésen sem tudott elegendő létszámmal kiállni. Ultra Violák – Vak Baglyok 30-45Kiélezett első negyed után az Ultrák álltak jobban, azonban ez csak fellángolásnak bizonyult, mert a Vak Baglyok ezután, egy 12-4-es második etappal állva hagyta ellenfelét, majd a folytatásban is ellentmondást nem tűrően játszva, visszavágott az első körben elszenvedett vereségért.A mérkőzések statisztikáját IDE KATTINTVA megtalálhatjátok!