Már nem veretlen az Old Boys

2016.04.16, 10:10 Kosárlabda
      Óriási meglepetésre az Old Boys elszenvedte szezonbeli első vereségét, míg az utolsó helyezettek csatájában a Vak Baglyok szezonbeli első győzelmét tudta megszerezni. A többi párharcban is nagy csatákat hozott a rájátszás első fordulója, de a kilalkult eredmények után egyik párharc győztese sem mehet biztosra a visszavágón.   Street Boys (8) – Old Boys (1) 54-48   A rájátszás első meccsén a 8. helyen végző Street Boys fogadta az alapszakaszgyőztes és ezeddig veretlen Old Boys gárdáját. Szoros első negyeddel indult a mérkőzés, de jobbára a Street Boys tartott előrébb, sőt a második etap elején 15-8-ra nőtt a különbség. Ezután beindult az Old Boys is, és hamarosan át is vették a vezetést, és a félidőre 21-27-re húztak el. A fordulás után újra a „hazaiak” percei következtek, akik nem adták fel a küzdelmet, és utol is érték ellenfelüket. A negyed hátralévő részében tovább élesedett küzdelem, de egyik fél sem tudott elhúzni, így a záró játékrészre 38-39-es állással futottak neki a csapatok. Az utolsó 10 percben sem csitult a csata, minden pontért meg kellett harcolni, és egészen a hajráig egymás mellett haladt a két gárda. 47-47-nél azonban a Street Boys „talált” 5 pontot, amire az Old Boys már nem tudott válaszolni, így hatalmas meglepetéssel indult a kieséses szakasz.       ASE Kadett (7) – Alibi KC (2) 53-55   A második mérkőzés sem hozott kisebb csatát. Már az első negyedben kemény küzdelem kezdődött, a védekezéssel nem sokat törődtek a felek, így látványos játékkal haladtak fej-fej mellett a csapatok. Ez az adok-kapok jellemezte az egész első negyedet, de ez eredményt egyik oldalnak sem hozott (17-18). Nem úgy a folytatás az Alibinek, akik összeszedték magukat, és a ponttermelés mellett elkezdtek odafigyelni a védekezésre is. Ez kifizetődő volt számukra, és 20 perc után már 10 pontos előnyt tudhattak maguknak. A fordulás után az ASE-s fiatalok is változtattak játékukon, látszott nem adják olcsón a meccset, így nagy hajrába kezdtek. Már a harmadik játékrészben is sikerült közelebb kerülniük ellenfelükhöz, de az igazi eredményt a záró etap hozta. Ekkor sikerült utolérniük az Alibis fiúkat, de ezzel el is fogyott a lendület, és bár az utolsó percek nagy izgalmakat hoztak, végül az Alibi KC tudta megnyerni a mérkőzést, de ezzel még korántsem dőlt el a párharc.     Nyenyekek (6) – Zóna-kosár (3) 47-52   A Nyenyekek kezdték jobban a mérkőzést és egészen 16-7-ig tudták növelni előnyüket. Ekkor kezdtek játékba lendülni a Zónások is, és egy 10-0-ás rohammal át is vették a vezetést, amit a félidőig meg is tudtak tartani. (18-22) Eleinte a fordulás is a vendégek akarata szerint alakult, azonban a harmadik negyed hajrája mégis a hazaiak malmára hajtotta a pontokat, így fordítani tudtak. A vezetést pedig egészen a záró etap derekáig, 41-40-ig meg tudták tartani. Ekkor azonban újra a Zóna-kosár kerekedett felül, és ezzel meg is nyerték a mérkőzést. Az 5 pontos előny viszont azt is jelenti, hogy ezt a párharcot is a visszavágó fogja eldönteni.     Face Kings (5) – Puszta 5 City (4) 42-29   A tabellán elfoglalt helyezésük szerint, a két legközelebb álló csapat találkozott, de ezt az eredmény nem tükrözte. A Face Kings már az első negyedben elhúzott ellenfelétől, és folyamatosan növelve előnyét, a harmadik negyed végére már 16 ponttal vezetett ellenfele előtt. Ugyan az utolsó 10 perc hozott egy kis változást, és a City 3 pontot tudott faragni hátrányából, az így kialakult 42-29-es győzelemmel, a Face Kings magabiztosan várhatja a visszavágót.     Vak Baglyok (10) – Ultra Violák (9) 45-30   A 9. helyért folyó küzdelemben, az eddig bukdácsoló Vak Baglyok szereztek előnyt, miután egy félidőnyi szoros küzdelem után elhúztak ellenfelüktől, és megszerezték szezonbeli első győzelmüket.