Magabiztosan jutott be U18-as csapatunk a kiemelt bajnokságba

2013.09.19, 08:09 Kosárlabda

Szeptember második hétvégéjén 6 csoportban 29 csapat játszott a junior kiemelt bajnokságba ( legjobb 12 csapat ) kerülésért. Mi a „B” csoportban Budapesten a Budapesti Honvéd, a Kiss Lenke Kosársuli, a Falco KC és az Egri KOK VSI csapataival mérkőztünk.

Az első mérkőzést pénteken az (E)egriek ellen játszottuk és már az első negyedben egy híján 40 pontot dobtunk. Végig erőteljes játékkal magabiztosan nyertünk.

Atomerőmű SE – Egri KOK VSI
122:61
(39:16, 29:10, 29:13, 25:22)

ASE: Antóni 25/3, Papp 24, Meixner 8/3, Kollár 8, Sterczer 6,

cs.: Fazekas 16, Gombos 9, Miholics 8, Molnár 8, Dávid 6, Sánta 2, Oláh 2,

Másnap délelőtt a rendező Budapesti Honvéd ellen léptünk pályára és az előzetes erőviszonyokat felmérve látszott, ez a két csapat fogja eldönteni az első két hely sorsát.

Ismét sikerült jól kezdeni és meggyőző játékkal jelentős előnyt szereztünk. A második negyedtől kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, de így is sikerült minden játékrészt megnyerni.

Atomerőmű SE – Bp. Honvéd SE
86:66
(32:20, 18:15, 18:16, 18:15)

ASE: Antóni Csanád 25/9, Papp 16, Meixner 14/3, Kollár 9, Sterczer 5/3

cs.: Fazekas 11, Gombos 6, Miholics -, Sánta -, Dávid -, Molnár-,

Délután a Kiss Lenke Kosársuli ellen nem játszott Papp Márk betegség miatt. A mérkőzésen azok kaptak több lehetőséget akik eddig  kevesebbet vagy egyáltalán nem játszottak  és ezen (játékosok) éltek is a lehetőséggel. Jó iramban, sok mindent tudtunk gyakorolni.

Atomerőmű SE – Kiss Lenke KS
132:51
(31:12, 38:12, 41:9, 22:18)

ASE: Meixner 12, Miholics 12, Kollár 11, Sterczer 8, Antóni 8,

cs.:  Gombos 27/3, Molnár 17, Dávid 14, Oláh 10, Fazekas 10, Sánta 2,

Vasárnap délelőtt a Falco ellen az első félidőben még tartott a lendület ( 61: 30 ), de az elmúlt hetek fáradsága kiütközött már ( 18 nap alatt 14 mérkőzés ),sok hibával tompán kosaraztunk, így a második félidőben többnyire ellenfelünktől láthattunk szép megoldásokat.

Atomerőmű SE – Falco KC
90:60
(40:20, 21:10, 15:13, 14:17)

ASE: Papp 30/3, Meixner 14, Sterczer 9/6, Kollár 6, Antóni 5/3

cs.: Miholics 12, Gombos 6, Dávid 3, Oláh 2, Fazekas -, Molnár -, Sánta -,

Négy győzelemmel (és) az első helyen zártuk a csoport mérkőzéseket, így sikerült elérni az első kitűzött célunkat, bejutottunk a kiemelt bajnokság alapszakaszába.

Itt a nyugati csoportba kerültünk a Szombathelyi KA, a Kosárlabda Akadémia Pécs, az ALBA Fehérvár-ARSC-DKKA, a MAFC és a Budapesti Honvéd csapataival együtt. A keleti csoport tagjai a Vasas Akadémia, az Óbudai Kaszások, a SZEDEÁK, a Kecskeméti Kosárlabda Akadémia, a Debreceni Kosárlabda Akadémia-DEAC, Nyírsuli Kosárakadémia/A . A tíz lejátszott alapszakasz mérkőzést követően az első négy csapat játszik a keleti első néggyel a középszakaszban. ( Az ötödik és hatodik a régió győzteseivel játszik(anak) majd tovább. )

A többi csapat a régiókban játszik, de tavasszal lesz még lehetőségük eljutni a 8 csapatos Országos Döntőbe.

Edző: Nagy Gábor