Legjobb 16 között a kadet csapat az abnormális alapszakasz után

2011.12.20, 07:21 Kosárlabda

Hétvégi győzelmeivel bejutott a kadet csapat a 16-os tavaszi főtáblára. Igaz mi már menet közben „ott éreztük magunkat”, mert az alapszakaszban jártunk Marcaliban, Békéscsabán és Szombathelyen , is - Pécsen lehet, hogy csak tévedésből  - míg más csapat nem hagyta el a városjelző táblát. ( Az eddigi években általában tavasszal kezdődött a főtábla, ill. selejtezők tornáira az utazások, most kaptuk rendesen az illetékesektől. Azt hiszem a klub fennállása óta nem fordult elő, hogy pl. serdülő csapatunk nem játszhatott hazai mérkőzést az alapszakaszban, a kadet is csak ezt az utolsó fordulót.)

Az első mérkőzésen a Kanizsa csapatában serdülő játékosok is játszottak, a két csapat között nagy fizikai, magasságbeli és játéktudásbeli különbség volt, behúzódó ill. félpályás védekezésünk ellenére is 30:0-s első negyedet produkáltunk. A továbbiakban volt némi üresjáratunk pl. az utolsó játékrész 8. percében 4:3-ra vezettünk a negyedben, de alapvetően biztosan nyertünk. ( A Kaposvár  ellen, ellenfelünk  szoros mérkőzést játszott, 50:56 ).

Atomerőmű SE – Kanizsa KK
103:23
(30:0, 24:8, 35:11, 14:4)

ASE: Papp 23, Antóni  19, Meixner 10, Miholics 6, Sterczer 6
cs.: Veisz 21, Szappanos 12, Villányi 8, Fazekas 2, Bacs, Sánta , Szemes

A másik ágon a zömében 97-es születésű Albacomp, 103:58-ra nyert a KASI ellen. Egyik játékosuk sajnos bokasérülést szenvedett, betegség és a 97-es válogatott miatt volt több hiányzójuk, bár 8-an játszottak akkor is. Nálunk Gombos Ádám volt Romániában a válogatottal. Szeptember elején 89:60-ra kaptunk ki tőlük felkészülési tornán 4:32 es kezdést követően, igaz nálunk akkor nem játszott Papp, Antóni, Szemes, Szappanos. A héten nálunk is voltak betegek sérültek és csak két edzésen volt együtt a meghatározó mag. Reméltem jó mérkőzésen nyerünk, de a lendületes kezdés most is hamar mindent eldöntött a javunkra 34:7. Ezután kiegyenlítettebb negyed következett 22:19. Jól játszott az egész csapat kisebb periódusokat leszámítva ahol bizony mi is sok labdát eladtunk és kapkodtunk ( 24 eladott labda !!! ) A második félidőben nem volt különösebb hullámvölgy és Papp Márkó falt problémái és a különböző ötösök ill. az ellenfél zónavédekezése ellenére folyamatos volt a pontgyártás és uraltuk a légteret ( 43 védő, 17 támadó lepattanó ) és az utóbbi időszakban nem igazán tapasztalt jó védekezést láthattunk. A vártnál végül könnyebben győztünk és örültem a sok jó egyéni teljesítménynek ( Papp, Antóni, Miholics, Szappanos, Fazekas, Sánta, Veisz, Meixner,  de mindenki dicséretet érdemel ). Azért halkan jegyzem csak meg  a csapatmunkán a 119 pont ellenére bőven van mit javítani, de rég dobtunk ilyen sok pontot és ránk fért már egy ilyen siker is.

Atomerőmű SE – Albacomp
119:49
(34:7, 22:19,29:5, 34:18)

ASE: Papp 28 , Antóni 24, Miholics 16, Szappanos 8, Fazekas 6
cs.: Veisz 13/3, Sterczer 9, Meixner 7/3,Szemes 4, Bacs, Sánta 2, Villányi

A bajnokság február végén folytatódik, addig sok munka vár még ránk. Addig is mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok és a téli szüneti edzőtábort követően    Boldogabb Új Évet !

Edző: Nagy Gábor