Kosárszegény 3. negyed

2010.09.17, 22:39 Kosárlabda
 Elrontott 3. negyed.

A késői kezdés ellenére igen sokan kilátogattak a mérkőzésre. A hazaiak kezdték jobban. Alig telt el 4 perc és 10 ponttal vezettek Kámánék. Brooks kosaraival lassan kezdte ledolgozni hátrányát az Atomerőmű. 21:15.
Támadásban a Zalaegerszeg ritmust tévesztett, amit az ASE kihasznált és felzárkózott egy pontra.  Megszenvedtek a csapatok a pontokért, de tudta tartani minimális előnyét a Völgyi alakulat. Sales remek támadójátékának köszönhetően átvette a vezetést a paksi csapat. Willson kosaraival a félidőt mégis a ZTE nyerte 38:37-re.
Két perc elteltével paksi oldalon a négy eladott labdára, nyolc pont volt a válasz (46:37). Folytatódott a vendégek vesszőfutása,melyet Horváth Imre cserékkel és időkéréssel próbált javítani. A ZTE könnyed, olykor látványos támadójátékával el is döntötte a mérkőzést. 61:41
Mind két csapat pihentette legjobbjait az utolsó negyedben így a fiataloknak több szerep jutott. Rengeteg hiba tarkította a játékot. A negyedet az ASE, a mérkőzést a Zalaegerszeg nyerte.

Zalakerámia ZTE KK - Atomerőmű SE
70:59

(21:15, 17:22, 23:4,9:18)

ZTE: Williams 11, Gáspár 6, Kámán 7, Wilson 21/9, Tóth Á 7 Cs.: Vojvoda 3/3, Tóth G 6/3, Baki -, Vertetics 5/3, Kinter 4

ASE: Mészáros 2, Tóth 7/3, Winter 12/3, Körtélyesi 2, Sales 20/3, Cs.: Pavlik 4, Kovács 3, Morgen 5/3, Horti 4,

Horváth Imre: Amíg kontrolálni tudtuk az ellenfél játékát addig partyban voltunk. Amint ez meghiúsult, szétesett a játékunk.