Kötelező hazai győzelem

2011.12.10, 18:43 Kosárlabda

88:70-re megnyerte idei utolsó hazai bajnoki mérkőzését az Atomerőmű SE. Az ellenfél ezúttal a Zalegerszeg együttese volt. Völgyi Péter együttese 10 fordulót követően 6-4-es mutatóval áll a pontvadászatban.
Az utóbbi idők vereségeit szerette volna feledtetni a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes a ZTE elleni bajnokin. A vendéggárda az előzetes várakozásoknak tökéletesen megfelelt, hiszen eddig a meccsig minden mérkőzése után vereséggel hagyta el a pályát. Kis Attila tanítványai azonban nem szerettek volna az áldozati bárány szerepében tetszelegni. A nyitó negyed derekán már 15:6-ra is vezetett a zalai alakulat, de a második öt percben magára talált az Atom, így 22:22-vel zárult az első 10 perc. A folytatásban sem tudta leszakítani riválisát az ASE, Körtélyesi, Kámán és Cole szállította a pontokat a hazaiaknak, míg a látogatók elsősorban távolról voltak eredményesek. 10 triplát rámoltak be a paksi gyűrűbe 20 perc alatt a kék fehérek, ekkor Tóth Gergely és Withworth jeleskedett leginkább a hárompontos vonalon túlról. A nagyszünetben 46:44 állt a táblán. A fordulás után összeállt a Völgyi egylet védekezése, támadásban pedig a Cole, Morgen duó szorgoskodott. 60:50-nél időkéréssel próbálta megállítani a száguldó Atom-vonatot a Zete, nem sok sikerrel. A záró periódus előtt már 15-tel tartott előrébb a vendéglátó. A negyedik etapban nem nőtt számottevően a különbség, a piros kékeknél a hajrában már színtiszta magyar csapat volt pályán. Odaát Kinter révén próbált még zárkózni a Zalaegerszeg, de az idő múlásával eldőlt, ezen a napon sem sikerül megszereznie szezonbeli első győzelmét a zalai csapatnak. Atomerőmű SE- Zalakerámia ZTE KK 87:70.

Atomerőmű SE - Zalakerámia ZTE KK
88-70
(22-22, 24-22, 21-8, 21-18)
Paks, Városi Sportcsarnok, 1000 néző
Vezette: Földházi T., Pozsonyi L., Balog Gy. (Szaniszló)

Atomerőmű SE: Z. WILLIAMS 4, Vojvoda 7/3, KÁMÁN 13/9, Tóth Á. 6, COLE 21/9,
Csere: KÖRTÉLYESI 17/6, MORGEN 11/3, N. Williams 7/3, Kovács 2, Kerpel-Fronius -,

Zalakerámia ZTE KK: PERINE 13/9, Gáspár 5/3, Whitworth 15/9, Tóth G. 15/9, Hines 8,
Csere: KINTER 11, Vertetics 3/3, Baki -, Bödör -

Völgyi Péter: Az első félidőben extra dobóteljesítményt nyújtott az ellenfél, gyengén is kezdtük a mérkőzést. Nem voltunk elég agresszívak védekezésben, és a külső dobásaikat sem jól védtük. A második félidőben ezeken tudtunk változtatni, és gyorsindítás gólokkal eldöntöttük a mérkőzést.

Kiss Attila: Amíg erővel bírtuk, addig partiban voltunk. A második félidőben aztán kijött a Paks erőfölénye.