Kötelező győzelem

2013.12.12, 19:09 Kosárlabda

99:86-ra győzött Nyíregyházán az Atomerőmű SE kosárlabda csapata a bajunokság 12. fordulójában. A piros kékek jelenleg 12 győzelemmel és 1 vereséggel vezetik a tabellát.

Körtélyesi triplájával kezdődött az Atomerőmű SE nyíregyházi vendégjátéka, majd fokozatosan növelte előnyét az ASE. A negyedik percben Eilingsfeld duplájával már 10 volt közte, a paksi találatokra csak elvétve jött válasz a túloldalról. Hiába kért időt Hováth Imre a hazaiak trénere, az NYKK nem tudta megállítani az Atomot. 15:31-gyel zárult az első 10 perc. A másodikban tovább száguldott a vendéggárda, a Dzunic egylet remekül támadott és védekezett ekkor. A hazai piros kékek csak vergődtek a paksi szorításban. A félidőben már tetemes volt a differencia a csapatok között.

35:55-ről kezdődött a harmadik periódus. Melyben kényelmesen őrizte 15-20 pontos fórját az Atom, bár ez az etap egyik oldalon sem a védekezésről szólt. Az NYKK ugyan 31:25-re megnyerte ezt a 10 percet, de még így is 66:80-at mutatott a tábla a negyedik negyed előtt. Edwards, Poscic és Doyne révén egyre közelebb férkőzött a záró szakaszban a vendéglátó, de az ASE nem hagyta, hogy 10 pont alá kerüljön a különbség. Vaughn, McGruder és Eilingsfeld végül lehűtötte a hazai kedélyeket, így magabiztosan 13 egységgel diadalmaskodott az Atom. A végeredmény: Marso- Vagép Nyíregyházi KK- Atomerőmű SE 86:99. Az NYKK-ban a légiósok tették a legtöbbet a közösbe, míg a listavezetőnél az említettek mellett Tóth Ádám játszott kimagaslóan.

Marso-NYKK – Atomerőmű SE
86-99
(15-31, 20-24, 31-25, 20-19)
Bujtosi Csarnok,

V.: Györffy P. A., Gál J., Rácz Zs. (Bernáth)

NYKK: Polyák 4, SIMMS-EDWARDS 28, Doyne 13, Hall 9/3, POSCIC 21. Csere: Mohácsi 5/3, Cseh 4, Jakab 2.

ASE: Kovács Ák. 9, Medve 8/6, Körtélyesi 5/3, EILINGSFELD 20/6, TÓTH Á. 15. Csere: Jones 7, VAUGHN 19/15, McGruder 13, Baki 3.

Kipontozódott: Körtélyesi (34. perc).