ASE: Edwin 10, Pajor -, Buckingham 17/6, Eilingsfeld 31/3, Atkinson 14
Csere: Taiwo 8, Csizmadia 1, Gulyás M. -, Karosi -, Kékesi -, Frank 3/3, Grubor 5/3

Nyíregyháza: Perry 16, Kiss B. -, Bazsó 8/6, Pipiras 10/3, Koné 4
Csere: Kass 14/6, Bonifert -, Tóth G. 2, Vaskó -, Copes 13, Szobi 2, Fazekas 3/3

Atkinson Jr. szerezte csapatunk első pontjait, majd Buckingham is betalált, ezt ismét Atkinson Jr. két pontja követte. Három és fél perc elteltével negyedszer is eladta a labdát a Nyíregyháza, ebből Eilingsfeld zsákolhatott, időt kértek a vendégek. (8-0) Végül a vendégek első pontjait Bazsó Brúnó szerezte egy sarokhármasból, Pajor eladott labdája után Copes is eredményes volt, erre Eilingsfeld triplája volt a válasz. Pipiras és Perry pontjai tartották „életben” a kék mezeseket, Buckingham és Frank hárompontosaival azonban ismét növelni tudtuk az előnyünket. (19-12) Végül az első negyedet 23-19-es eredménnyel zártuk.

Taiwo két büntetője nyitotta a második etapot, majd Szobi és Perry voltak eredményesek. Rendre szedte a támadólepattanókat a vendég gárda és folyamatosan próbálták lassítani a játékunkat, ami olykor-olykor pontatlannak bizonyult, Eilingsfeld pontjaival azonban ismét 8 pontos előnyre tettünk szert, időt kértek Perryék. (33-25) Pipiras zsákolásával és Bazsó büntetőivel folytatódott a mérkőzés, Csirke Ferenc időkérése után Buckingham triplázott, majd Eilingsfeld két értékesített büntetőjével 7 pontra nőtt az előnyünk.

Az első félidőben a lepattanócsatát a vendégek nyerték meg (18-22), mi azonban dupla annyi gólpasszal dolgoztunk (11-5) és az eladott labdánk is kevesebb volt. (6-10) Copes támadólepattanója után szerzett két pontot, a túloldalon ezt Edwin kompenzálta, majd Pipiras előbb közelről, majd kintről talált be. (42-39) Edwin kettese után Kass hárompontosa lecsorgott a gyűrűről, Buckingham viszont remekül futott be az alapvonalon és szerzett újabb két pontot a csapatnak. Magunkra találtunk és pillanatok alatt 11 pontos előnyt dolgoztunk ki, időt is kértek a vendégek. (50-39) Innen már tulajdonképpen mi irányítottuk a mérkőzést, voltak gyönyörűen kivitelezett támadásaink és jól működtünk együtt csapat szinten is, 67-48-as állásnál kértek ismét időt a vendégek. Végül Kass talált még be, így kialakult a harmadik negyed végeredménye: 67-50

Taiwo kettese nyitotta az utolsó felvonást, Copes hamar válaszolt erre, de Taiwo ismét résen volt a palánk alatt. Kass triplája csont nélkül hullott a gyűrűbe. A mérkőzés összképe már nem változott a folytatásban sem, magabiztos győzelemmel kezdtük a play-outot. Szombaton a Budapest Honvéd ellen lépünk pályára 19:30-kor a Ludovika Arénában.