Elszenvedtük az idei szezon első vereségét.

Kaposvár: Aris 16/9, Puska -, Griffin 11/3, Gabric 22/18 Hughes 19
Csere: Paár 7/3, Hendlein 2, Krnjajski 8/6, Bogdán 2.

Atomerőmű: Edwin 16/6, Green 15/3, Pajor 9/9, Eilingsfeld 29/6, Atkinson 11/3
Csere: Taiwo 2, Frank -, Karosi 3/3, Gulyás -.

A harmadik, ezúttal hétközi fordulóban az 1-1-es mérleggel álló Kometa-Kaposvári KK-hoz látogattunk el. Deon Edwint blokkolták az első próbálkozásunknál, a másik oldalon viszont Hughes volt eredményes, majd Atkinson Jr. támadóhibáját követően Griffin vágott be egy hárompontost, 5-0-val indítottak a hazaiak. Atkinson Jr. pár másodperccel később már ki is javította a hibáját, az amerikai játékos hárompontosával előbb szépítettünk, majd remek centermunkája után kiegyenlítettünk. Jól kezdtünk el védekezni, több kaposvári offenzívát is sikerült vagy megszakítanunk, vagy megállítanunk. Green két hibátlan büntetője után az előny már nálunk volt, ezt Eilingsfeld ziccere növelte tovább. Az első kaposvári időkérés a negyed felénél történt meg 7-11-es állásnál. A technikai megbeszélés után magára talált a hazai gárda, egy 12-2-es rohanással 6 pontos előnyre tettek szert a negyed végéhez közeledve. Csirke Ferenc időkérése után Taiwo talált be, majd Eilingsfeld szépített, aki az első negyedet hibátlan mutatóval hozta le. (21-17)

Pajor Dávid triplájával indítottuk a második etapot, majd Karosi is betalált kintről ezt ismét egy Pajor tripla követte. (28-26) Krnjajski pontgyártása után Petersen volt eredményes, de nálunk azonban Atkinson Jr. közelije után Green folytatta a hármasgyártást, amivel egálra hoztuk a találkozót a negyed felénél. Gabric triplájára Eilingsfeld válaszolt a vonalon túlról, mindkét csapat remek hárompontos dobószázalékkal dolgozott. Petersen és Gabric pontjai után időt kellett kérnie Csirke Ferencnek, de Eilingsfeld újabb triplájával szépíteni tudtunk. Végül a félidőre 41-41-es állással mehettünk.

Az első félidőben közel azonos dobószázalékkal dolgoztak a csapatok, a Kaposvár 48.5%, csapatunk 56%-os pontossággal talált be. A lepattanócsatát mi nyertük (12-15) és több gólpasszal is dolgoztunk (10-12), a hárompontos mutatónk pedig 7/10 volt, ami mindenképpen extrának számított. Gyors Eilingsfeld kosárral nyitottuk a harmadik 10 percet, erre azonban hamar jött a válasz Aris jóvoltából, ezt ismét két Eilingsfeld pont követte, majd Edwin labdaszerzéséből Green duplázott. (46-47) Jó iramban folytatódott a találkozó, a negyed felénél Jonesy kettese után 6 pont volt az előnyünk. (52-58) Viszonylag hamar lefaragta a hátrányát a Kaposvár, két perc alatt 10 pontot szórt, miközben nekünk csak 3 sikerült, így ismét náluk volt az előny, izgalmas végjáték kezdett kibontakozni. Taiwo óriási blokkolása sem tudta megszakítani a fehér mezesek ritmusát, egy-két becsúszott hiba után a harmadik játékrész utolsó másfél percére 67-63-as állással fordulhattunk. Csirke Ferenc vezetőedzőnk időkérése után két kaposvári büntető következett, ezt követően Taiwo hagyott ki egy ziccert, amiből Hendlein jóvoltából ismét pontokat kaptunk. Edwin kettesével a negyed végén szépíteni tudtunk. (71-65)

Dekoncentráltan kezdtük az utolsó felvonást, 6-2-vel kezdtek a hazaiak, ekkor kért ismét időt Csirke Ferenc. (77-67) Edwin, majd Green pontjaival kezdtük meg a felzárkózást, majd Pajor ismét kintről talált be, visszajöttünk 3 pontra. (77-74) Hughes után Atkinson Jr. következett a pontgyártásban, majd Gabric triplájával tudta növelni előnyét a Kaposvár. Green léphetett a büntetőhöz a másik oldalon, nem remegett meg a keze, mint ahogyan Deon Edwinnek sem, aki óriási triplát vágott be a következő támadásunk utolsó másodpercében. (82-81) Az időkérést követően gyorsan faultoltunk, az alapvonali bedobásból kaptunk egy hárompontost, majd Green és Eilingsfeld pontjaival 34 másodperccel a vége előtt kiegyenlítettünk, azonban Aris ziccere jó volt. (87-85) 14.1 másodperccel a végső sípszó előtt Csirke Ferenc időkérését követően a győzelemért támadhattunk, Green azonban kihagyta a hárompontost, így elszenvedtük az idei első vereségünket. (87-85)