Vereséggel kezdtük a középszakaszt.

Zalakerámia ZTE KK – Atomerőmű SE
87 - 81
(22-18, 27-13, 19-22, 19-28)

Kenny Goins kettesével indult a találkozó, a másik oldalon Decosey volt eredményes egy hárompontosból. Eilingsfeld tempóját Goins kétpontosa követte, jól indult a mérkőzés. Brzoja is betalált, ezzel 5-9 volt az állás, időt kért a hazai csapat. A technikai megbeszélés után percekig nem volt kosár, ezt Jordan szakította meg egy támadólepattanó utáni ziccerrel. Wilson könnyű kosara után már a ZTE-nél volt az előny, ekkor azonban Ken Brown rázta meg magát és a gyors támadásunk végén hárompontost értékesített. A negyed végére kissé leblokkoltunk, az utolsó másodpercben üresen maradt Wilson, aki a dudaszó előtt értékesített egy triplát. (22-18)

Nagyobb energiával kezdte a második etapot a Zalaegerszeg, olyannyira, hogy 2 perc elteltével már 9 pont volt az előnyük. Brzoja eladott labdája után kért időt Jan Pavlík mester. Nem tudtuk rendezni a sorainkat ezután sem, a ZTE nagyobb energiával és keményebben játszott, a mi támadásainkban nem volt elképzelés és védekezésben is összeomlottunk. 21-6-os ZTE rohanás után próbáltuk felvenni a ritmust. Hortiék 18 perc játék után 60,8 %-kal értékesítették a pontokat, nálunk ugyanez a mutató 33,3% volt. Decosey megállíthatatlan volt a hazaiak oldalán, az első félidőben 21 pontig és 5 lepattanóig jutott, a mi oldalunkon viszont egyetlen játékos sem lépte át a 10 pontot.

2+1-es zalaegerszegi akcióval indult a harmadik 10 perc, másodpercekkel később ismét a ZTE talált be, ezt Keith triplája, majd betörése követte. Nagyobb energiával és koncentráltabban folytattuk a harmadik negyedet, de ez a széria hamar véget ért, a ZTE rákapcsolt és ott folytatták, ahol az első félidőben abbahagyták. A mi oldalunkon Shaquille Keith ontotta a pontokat, harcolt, küzdött, a negyed végére már 22 pontnál járt, de ez is kevés volt a komolyabb felzárkózáshoz. (68-53)

Kovács betörése két pontot ért a záró felvonás elején, majd Shaquille Keith is eredményes volt, időt kért a ZTE. Kovács és Eilingsfeld tripláival tovább zárkóztunk, 4 és fél perccel a végső sípszó előtt már csak 10 pont volt a különbség. Rossz döntések sora következett, aminek a végén ismét a ZTE szerzett pontokat. Az időkérés után Brown hármasával zárkóztunk tovább, 8 pont volt a két csapat közti különbség 1:50-nel a vége előtt. Nem tudtuk már megfordítani a mérkőzést, szinte ugyanabba a hibába futottunk bele, mint Pécsett, gyenge kezdés után futottunk az eredmény után. A vége 87 – 81 lett.