Hazai pályán arattunk fölényes győzelmet a Szeged ellen.

Paks: Edwin 27/6, Frank 2, Buckingham 7, Eilingsfeld 18/6, Atkinson 14
Csere: Grubor 9/3, Kovács Ák. 6, Pajor 3/3, Taiwo -, Gulyás -, Karosi -, Csizmadia-

Szeged: Washington 3, Polányi 3/3, Nicholson 13/3, Bognár 11/3, Roberson 22
Csere: Person 20/9, Carter -, Bella -, Kerpel-Fronius -

Deon Edwin két pontjával indult a szombat esti találkozó, majd Roberson volt eredményes a túloldalon. Atkinson Jr. egy támadólepattanó után szerzett kosarat, a Szegednek nagyon hamar volt erre is válasza Polányi jóvoltából. Kosár itt, kosár ott, végül a frissen beálló Pajor vágott be egy gyönyörű hátralépős hárompontost, majd a triplák sorát Eilingsfeld folytatta, időt kért a Szeged. (16-9) A technikai szünet után Roberson ismét támadólepattanó után volt eredményes, erre viszont Edwinnek volt válasza. Roberson, Washington és Bognár jóvoltából a Szeged már 8 lepattanónál járt a negyed végéhez közeledve, az előnyünk Person két triplája után 4 pontra apadt. (27-23)

A tranzíciós játékunk után Kovács Ákos ziccerével nyitottuk a második etapot, a túloldalon előbb egy hármas, majd egy könnyű ziccer érkezett Person jóvoltából, időt kért Csirke Ferenc. A folytatásban Jonesy kettesének örülhettünk, de nem sokáig, Person és Washington a túloldalon a vállukra vették a csapatukat, az állás 33-32-re módosult. Grubor ziccere után Bognár triplájával a mérkőzésen először egál volt az eredmény, majd egy eladott labdát követően Person a 18. pontját is megszerezte, ezzel átvették e vezetést a vendégek, időt kértünk. (37-39) Eilingsfeld visszapöcizett kosarával kiegyenlítettünk, Grubor triplájával pedig az előny ismét nálunk volt, jobb játékot mutattunk ebben a periódusban, de igazán meglépni nem tudtunk már a félidő vége előtt a kék mezesektől. (42-39)

Kovács Ákos passzából Deon Edwin zsákolt a harmadik negyed első percében, Nicholson válasza után Atkinson Jr. középtávolival „köszönt be”. Gyakorlatilag ez a forgatókönyv ismétlődött meg a következő támadásoknál, majd Edwin faultgyanús ziccere után Eilingsfeld palánkos triplája volt jó, 10 pontra módosult az előnyünk, amit meg tudtunk tartani ebben a negyedben. (68-56)

A Szeged vezényelhette az első támadást a záró felvonásban, Carter lépéshibája után mi támadhattunk, Buckingham hetedik pontját szerezte, majd Eilingsfeld kétszer is betalált a gyűrű alól, időt kértek a vendégek. (74-56) Lelassult a játék mindkét oldalon a folytatásban, végül az utolsó két percre Csirke Ferenc magyar fiatalokból álló ötössel állt ki, ami borzaszótan szimpatikus volt a közönség számára.