Jöhet a mindent eldöntő ötödik meccs!

2010.05.15, 09:41 Kosárlabda
„Innentől hatot nyerünk”- mondta az egyik legvérmesebb paksi szurkoló a keddi Atomerőmű SE- MJUS Fortress Körmend bajnoki elődöntő harmadik meccse előtt. Merész kijelentése nem alaptalan, mivel a MÁSODIK győzelem is megvan…

Pénteken, aki nem Körmenden volt, a televízióban nézte a párharc negyedik felvonását, így érthető módon a paksi utcák elnéptelenedtek. A vasi város sportcsarnokában gombostűt sem lehetett leejteni, a piros feketék a döntőbe jutás, a piros kékek az egyenlítés reményében léptek parkettre. Az összecsapást az ASE kezdte jobban, hamar 9:0-ra meglépett, egyértelműen jelezve győzelmi szándékait. A meglepett körmendiek csak asszisztáltak az első 10 percben, az Atomosok szebbnél szebb kosarakat szereztek. 20:12-re nyerte a nyitó szakaszt Horváth Imre alakulata. A félidőben viszont már egyel a Körmend vezetett, köszönhetően Hegedűs, Ferencz és Fodor Gergely pontjainak. A vasi feltámadásnak a nagyszünet vetett véget, ekkor kevesen fogadtak volna a vendégek győzelmére. De a legutóbbi bajnok megmutatta a fordulás után, miért is az utóbbi évek legeredményesebb egylete. Sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd LaGrange és Clark pontjaival „elhúzott” a Paks. A záró etap előtt négy egységgel tartott előrébb a látogató. Fodor Gergely és a vasi fanatikusok azonban nem adták fel és szívósan küzdöttek. Fantasztikus hangulatban telt a negyedik 10 perc, a találkozót azonban egy ifjonc döntötte el. Horváth Ákos, Dill és Clark mellé felnőtt Kovács Ákos, aki utolsó percben dobott hárompontosával lezárta a meccset és kiegyenlítette a párharcot. MJUS- Fortress Körmend- Atomerőmű SE 75:78. A három győzelemig tartó vetélkedés 2:2-re áll. Folytatás Pakson május 16.-án vasárnap 18 órától.