OSE: Anderson 15/6, Abell 7/3, Kucsora 1, Bíró O. 15/9, Morgan 6
Csere: Washington 19/3, Illés M. 9/6, Bailey 8, Garamvölgyi 5, Mucza 2

ASE: Capers 14, Shepard 13/3, Valerio-Bodon 1, Eilingsfeld 17, Jackson 17/15
Csere: Kis R. 12/12, Kovács Á. 4, Lóránt P. 4, Gulyás 2, Paige -

Villámgyors oroszlányi kosárral kezdődött a találkozó, ezt egy szintén gyors Eilingsfeld kosár követte. Remekül védekeztünk az elején, odaértünk a külső dobásokhoz is és a festékben is jól védtük a gyűrűt. A negyed közepén rákapcsolt az OSE és a hibáinkat kihasználva 5 pontos előnyre tettek szert. Jackson hármasával elkezdtük ledolgozni a hátrányunkat, később Winston kétpontosa és Gulyás Milán büntetője már előnyhöz juttatta a csapatunkat. (12-14) Hatalmas iramban folytatódott a találkozó, a játékosok szó szerint „csúsztak-másztak” egy-egy labdáért. Az első 10 percet a hazaiak nyerték 23-20-ra.

A második negyed elején korán betaláltunk és remek iramban folytatódott a mérkőzés. Sajnos továbbra is sok hibával játszottunk, az eladott labdáinkat kosárra váltották Illés Mátéék, de ennek ellenére is tartani tudtuk magunkat, a negyed felénél még a vezetést is megszereztük Jackson hármasával. (28-30) Ismét rákapcsoltak a hazaiak, Illés Máté triplája nyitotta a sort, majd Abell kétszer is betalált, ezzel a 8-2-es rohanással már az OSE-nál volt az előny, ekkor kért időt Dzunic mester. Capers kettese, Kis Raul és Shepard hármasa átlendített minket a hullámvölgyön és a szünet előtt az előny ismét nálunk volt. (38-40) A kemény, fizikális játék „áldozata” Valerio-Bodon Vincent lett, akinek a védekezés közben kiütötték a fogát, fiatal játékosunk nem tudta folytatni a mérkőzést. A félidőre 41-42-es állással mehettünk.

„Jól jöttünk ki az öltözőből”, dinamikusan játszottunk, amivel talán a hazaiakat sikerült kicsit meglepni, a 4-14-es futással 11 pontra dúzzadt az előnyünk. (45-56) A remek kezdés után felébredt az „alvó oroszlán” és 4 pontra jöttek fel Eric Washingtonék. Kis Raul kinti dobása ismét sikeres volt, majd a sarokból is eredményes volt, ezzel ismét 9 pont volt az előnyünk.

Az utolsó negyedet nagyobb energiával kezdte a hazai gárda, az etap felére ismét 4 pontra zárkóztak fel, Dzunic mester időkérését követően sem tudtuk rendezni a sorokat, tovább menetelt előre az OSE, előbb kiegyenlítettek, majd Washington kettesével átvették a vezetést 39 másodperccel a vége előtt. (85-84) Jobban összpontosított a hazai együttes a mérkőzés utolsó másodperceiben, újabb vereséget szenvedtünk idegenben. (87-84)