Play-out – II. mérkőzés
Budapest Honvéd – Atomerőmű SE
75 – 65
(13-17, 20-16, 27-17, 15-15)

De’Monte Buckingham szerezte meg csapatunk első pontjait, majd Paul Atkinson Jr. értékesített egy büntetőt. Edwin tempója is jó volt, a Honvédnál két perc kosárcsend után Tanoh-Dez András talált be. Atkinson kihagyott ziccerét Eilingsfeld mentette pontra, később Buckingham és Atkinson Jr. is újabb pontokat szereztek. Fizikálisan indult a találkozó, 5 perc elteltével azonban már 10 pont volt az előnyünk, időt kértek a hazaiak. (2-12) Mijovic triplájával és két Honvéd gyorsindítással folytatódott a mérkőzés, Baksa Szabolcs gárdája pillanatok alatt felzárkózott 3 pontra. (9-12) Csirke Ferenc időkérése után sem tudtunk pontot dobni, Frank Áron eladott labdájából ismét Mijovic volt eredményes, majd Gulyás Milán 2+1-es akcióból szerzett három pontot. (11-15) Végül Crawley kettese után Edwin zsákolt hatalmasat, ezzel kialakult az első negyed végeredménye. (13-17)

Nem alakult jól a második negyed első 5 perce számunkra, Peringer, Sherman és Tanoh-Dez pontjaival a hazaiak átvették a vezetést. (26-22) Nem játszottunk jó ritmusban, Taiwo zsákolására is volt válasza a fehér mezeseknek. Keményen, sokszor a faulthatáron kívül dolgoztak a budapestiek, egy-egy ítélet talán el is maradt. Grubor két hárompontosának köszönhetően visszavettük a vezetést a félidő előtt, azonban Mijovic utolsó másodperces kettese egálra módosította az állást. (33-33)

Crawley kettese nyitotta a harmadik etapot, erre Atkinson Jr. válaszolt, majd Mijovic triplája volt pontos. A fizikalitás ebben a negyedben is megvolt, Crawley szenzációs játékot produkált a honvédnál, az ő vezérletével a negyed közepére 8 pontos hátrányba kerültünk, időt kért Csirke Ferenc. (48-40) Buckingham és Grubor pontjaival kezdtük meg a felzárkózást, a szerb játékosunk a harmadik tripláját süllyesztette el a gyűrűbe. Sokáig azonban nem örülhettünk Taz Sherman zsinórban két triplát is bevágott, ezzel a Honvéd előnye ismét 8 pont lett, 1 perccel a negyed vége előtt, időt kértünk. (58-50) Mijovic két büntetőjével folytatódott a mérkőzést, ezzel az eredménnyel fordulhattunk az utolsó felvonásra. (60-50)

Peringer hatalmas zsákolása adta meg az alaphangot a folytatásra, majd Mijovic dobta meg a 16. pontját, egyértelműen a Honvéd irányította a mérkőzést ebben a periódusban. Öt perccel a végső dudaszó előtt 14 pont volt a hátrányunk, ismét időt kért Csirke Ferenc vezetőedzőnk. (68-54) Sherman triplája újabb döfést adott a csapatunkba, innen már nem nagyon volt esélyünk megfordítani a találkozót, másodszor is kikaptunk idén Budapesten.