Az utolsó negyedig szoros volt a mérkőzés.

Kaposvár: Davis 2, Norfleet 16/6, Ponjavics 7/3, Hendlein 13/3, Dramicsanin 11/3.
Csere: Krnjajski -, Baki 2, Lalic 7, Bogdán.

Paks: Evans 13/3, Harris 7/3, Faust 10/3, Coleman 28/6, Lóránt 9/3.
Csere: Kovács 2, Jackson 13/3, Kis 3/3, Valerio-Bodon -.

Coleman kosarával nyitottuk meg a találkozót, amire hamar érkezett a válasz a másik oldalon. Jeremy, Lóránt és Shannon kosaraival hamar átvettük a vezetést és elkezdtük mi diktálni az iramot. Faust zsákolása után Coleman is a gyűrűbe húzta a játékszert, ezzel már 9 pontra növeltük az előnyünket, ekkor kért időt előszőr a Kaposvár. (6-15) Egészpályán kezdtünk el védekezni, amivel komoly nyomást helyeztünk az ellenfélre, végül remek játékkal nyertük meg az első etapot. (17-28)

7-0-ás rohammal indította a második tíz percet a Kaposvár, amivel sikerült 4 pontra feljönniük, ekkor azonban Orlando Coleman ismét bevágott egy triplát, amivel megszerezte a tizenharmadik pontját is. A negyed közepére elvesztettük a ritmust és a hazai csapat előbb három pontra zárkózott fel, majd Norfleet kosara után átvették a vezetést, ezzel 18-5-ös rohanást mértek ránk. (35-33) Az időkérés után két gyors kosárral jöttünk ki a mélypontból, de a Kaposvár vérszemet kapott és láthatóan feljavult a játékuk, ami a félidőre 4 pontos ASE előnyben mutatkozott meg. (41-45)

Jól kezdte a második félidőt a Kaposvár, de a negyed feléhez közeledve azonban több vitatható bírói ítélet is született, amiből mi jöttünk ki rosszabbul. A negyed végére átvette a Kaposvár a vezetést, de pillanatok alatt fordítani tudtunk Orlando Coleman kiváló játékának köszönhetően. (56-64)

Mindkét oldalon sok hibával kezdődött az utolsó felvonás, de a negyed felére ismét sikerült egy 11 pontost előnyt összeszednünk. (58-69) Elképesztően jól védekeztünk ebben az etapban, így a Kaposvárnak mindösszesen két pontot engedtünk meg. A végére már teljesen szétesett a hazai együttes, így magabiztos sikert tudtunk aratni a Kaposvár Arénában.

Szeretnénk megköszönni a szurkolóknak, hogy ilyen sokan elkísértek minket és végig buzdították a csapatot!