Hosszabbítás után nyertünk Jászberényben

Jászberény: Ruják -, Füzi -, Coleman 21/3, Williams 22/18, Primorac 10
Csere: Jarvis 12/6, Czirbus 5, Filipovic 11, Brbaklics 2, Katona 5/3

ASE: Capers 14/3, Shepard 17, Valerio-Bodon 4, Eilingsfeld 13/3, Jackson 19/3
Csere: Paige 3/3, Lóránt 15, Kovács 7, Gulyás -, Kis -

Mindkét csapat sok hibával kezdett, nálunk Eilingsfeld János kezdte el szállítani a pontokat, a JKSE-nél Williams volt eredményes két büntetővel, majd Orlando Coleman is betalált kintről. Kevés pont volt a mérkőzés elején, 5 perc elteltével 5-9 volt az állás, majd 3 perccel az első etap vége előtt megszerezte a vezetést a Jászberény Garrett hárompontosával. (12-11) Végül a második etapot 4 pontos hátrányból kezdhettük.

Berényi pontokkal indult a második tíz perc, előbb Primorac, majd Garrett is eredményes volt, nálunk Lóránt Péter volt eredményes. 3 perc elteltével már 11 pont volt a JKSE előnye, ezt azonban sikerült pillanatok alatt 3 pontra csökkenteni. Végül az első félidő Orlando Coleman triplájával ért véget. (45-40)

Jó iramban folytatódott a találkozó, egy gyorsindítást követően egy pontra közelítettük meg Colemanéket, majd Jackson kosarával átvettük a vezetést, ez azonban nem tartott sokáig: Williams két triplát is berámolt, ezzel ismét a JKSE-nél volt az előny. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, az egyik oldalon Lóránt Peti oldotta meg a palánk alatt a nehéz feladatot, a hazaiaknál Filipovic volt eredményes. (58-57) A negyed végére ismét Williams érkezett meg kettő kinti dobással, ezzel szállítva a 4 pontos előnyt a hazai gárdának. (69-65)

Gyors jászberényi kosárral indult az utolsó felvonás, Primorac passzát követően Williams volt eredményes, aki ekkor már 19 pontnál járt. Lóránt Peti hármasával, majd ziccerével ismét két pontra jöttünk fel, majd Shepard zsákolt egyet, egál volt az állás 8 perccel a végső sípszó előtt. (73-73) Williams mellett Orlando Coleman hozta vissza újra ás újra a JKSE csapatát a meccsbe. Jackson visszalépős duplájával ismét nálunk volt az előny, de Primorac másodperceken belül megfordította az eredményt a hazaiak javára. Végül hosszabbítás következett, ahol szintén izgalmas küzdelem volt. Eilingsfeld János egy sorsdöntő triplát dobott be, végül sikerült behúznunk a hónap utolsó mérkőzését.