OSE: Ruják 2, Illés 10/6, Szabadfi -, Calloway 14/12, Krestinin 12
Csere: Barnjak 22/9, Dimitrijevics 19/6, Werner 2, Dorogi 4, Mucza 3/3, Carev 2

ASE: Edwin 12/3, Frank 7/6, Grubor 15/9, Eilingsfeld 26/3, Atkinson 13
Csere: Kovács Ák. 12/6, Taiwo 5, Pajor 5/3, Karosi -

Ruják András szerezte meg a találkozó első pontjait, majd Eilingsfeld volt eredményes a palánk alatt, ezt Frank Áron hárompontosa, majd Paul Atkinson Jr. ziccere követte. Lendületesen kezdtük a mérkőzést, három perc elteltével már 8 pontos előnyre tettünk szert, ekkor kért először időt a hazai együttes. (2-10) A rövid megbeszélés után Grubor szerzett labdát, majd két ponttal gyarapította az előnyünket. Erre már érkezett válasz a másik oldalon, Illés triplával köszönt be, de ez sem tudott kizökkenteni minket a ritmusból, Edwin és Eilingsfeld folytatták a pontgyártást az előnyünk pedig 14 pontra nőtt. (5-19) A negyed második felében kissé fellazult a védekezésünk, könnyű kosarakat engedtünk az OSE-nak, amikkel vissza tudtak zárkózni 4 pontra. (19-23)

Atkinson Jr. és Eilingsfeld pontjaival kezdtük a második negyedet, majd egy 0-7-es rohanás után Kovács triplájával állítottuk be ismét a 11 pontos különbséget, időt kértek Ruják Andrásék. Atkinson Jr. 2+1-es akciója következett, az első negyed elejéhez hasonlóan a második etapot is remekül kezdtük. A két és fél perces oroszlányi kosárcsendet Dimitrjevic törte meg két büntetővel, majd Calloway triplázott. Pajor Dávid köszönt be egy vonalon túli dobással, erre Barnjak válaszolt a túloldalon. A negyed második feléig tartani tudtuk a 10-12 pontos előnyünket, azonban az OSE be-be nézegetett 10 ponton belülre, Atkinson Jr. bokája kifordult a félidő előtti hajrában, így magasposzton hiányosak lettünk. Barnjak duplája után már csak mindösszesen 6 pont volt a különbség. Frank triplájával zárult az első félidő, 39-48-as állássaL mehettünk a pihenőre.

Frank Áron válla sérült meg a harmadik negyed elején, a fiatal játékos nem tudta folytatni a játékot. Foggal-körömmel küzdöttünk, de a sérülések miatt egyre rövidebb rotációval tudott dolgozni Csirke Ferenc vezetőedzőnk. Folyamatosan dolgozta le a hátrányát a hazai gárda, hat per elteltével már csak 9 pont volt a két csapat között. Edwin büntetőzhetett hármat, miután a triplavonalál szabálytalankodtak vele. A negyed utolsó percére 5 pontra apadt az előnyünk Illés Máté hármasa után, Csirke Ferenc egyből időt is kért. (67-72)

Küzdelmes utolsó 10 perc elé nézhettünk, Edwin és Atkinson Jr. pontjaival ismét elkezdtünk meglépni az ellenfelünk elől, azonban Illés Máté gondoskodott arról, hogy közel maradjanak a fehér mezesek. Idén már sokadjára sikerült izgalmas végjátékot kezdenünk, kiélezett párharc volt Oroszlányban is, mindkét csapat határokat nem ismerve küzdött a parkettán a győzelemért. Grubor triplája megadta a kellő lendületet az utolsó 5 percre, az előnyünk ezzel 11 pontra dúzzadt. Branjak extra kinti dobással tartotta közel a tűzhöz a sajátjait, ezután Kovács Ákosra itéltek sportszerűtlent, az ajándék támadásból Calloway szerzett három pontot két és fél perccel a végső dudaszó előtt. Kovács triplájára Dimitrijevic válaszolt egy kettessel, majd az i-re a pontot Eilingsfeld tette fel egy nagyon fontos 2+1-es akcióval. (82-91) Az időkérés után Dimitrijevic triplázott, ezt követően Deon Edwin értékesített egy büntetőt. Az utolsó percnek 7 pontos előnnyel vághattunk neki, amiből már nem engedtünk. A pattanásig feszült hangulatban végül győztesként jöhettünk le a parkettáról, újabb idegenbeli sikerrel lettünk gazdagabbak. (90-95)