Hazai pályán is legyőztük a Nyíregyházát!

ASE: Edwin 22/6, Pajor 2, Buckingham 6/3, Eilingsfeld 20/6, Atkinson 20
Csere: Taiwo 2, Grubor 6/6, Csizmadia -, Karosi 2, Kékesi -, Géringer 2

Nyíregyháza: Perry 6, Kass 14/12, Bazsó 11/6, Pipiras 14/6, J. Williams -
Csere: Kiss B. 3/3, Szobi -, Dickerson 9/3, Copes 8

Szombat este a sereghajtó Nyíregyháza ellen folytattuk a bajnokságot az ASE Csarnokban. Edwin ziccerével indult a találkozó a szinte teljesen megtelt Gesztenyés úti sportcsarnokban, majd Atkinson Jr. kétszer is betalált, időt kért a vendég gárda. (6-0) A technikai megbeszélésután Pajor távoli kettese lendített ismét egyet a csapaton, erre azonban már érkezett válasz a túloldalon. Remekül kezdtük a mérkőzés 11-2-es állásnál Bazsó és Kass hármasával próbált lépést tartani velünk a Nyíregyháza. A támadófaultunkat követően ismét Kass volt eredményes a vonal mögül, ezzel már egálra módosult az állás. A rövidzárlatunk után Eilingsfeld triplázott, majd Atkinson Jr. a palánk alatt volt eredményes, Pipiras dobása lecsorgott a gyűrűről. Végül az első negyedet 18-13-as állással zártuk.

Karosi rossz dobásával nyitottuk a második etapot, a másfélperces kosárcsendet végül Copes törte meg. A negyed eleje nem a mi periódusunk volt, Buckingham hárompontosa a viszont a legjobbkor jött, Kiss Benedek válasza a túloldalon azonban eredményes volt. Hiába próbáltunk meglépni a kék mezesektől, nagy előnyt nem tudtunk összehozni a negyed első felében. Pikáns hangulatúvá vált a találkozó, végül Csirke Ferenc időkérését követően rá tudtunk kapcsolni és koncentráltabb játékkal 12 pontra növeltük az előnyünket. (39-27)

Edwin remek tempójával nyitottuk a harmadik felvonást, a vendégek azonban pillanatok alatt visszajöttek 9 pontra, ekkor Edwin egy betörés utáni ziccerrel gondoskodott arról, hogy ne tudjanak tovább zárkózni Kassék. Perry eddig a mérkőzésen nem volt eredményes, azonban ebben a negyedben 4 és fél perc alatt berámolt 6 pontot, amivel ismét közelebb kerültek a kék mezesek. A negyed felénél azonban rákapcsoltunk és az 5 pontos előnyünkből ismét 11 lett, ekkor kértek időt a vendégek. Folytattuk a remek játékot, az etapot Grubor triplájával zártuk. (63-49)

Ahogyan zártuk a harmadik negyedet, úgy nyitottuk az utolsó felvonást, Grubor triplája után, Eilingsfeld duplázott. Folytattuk a jó játékot, ugyan védekezésben voltak hiányosságaink, de összességében koncentráltan, eredményesen és nem utolsó sorban motiváltan játszottunk. A folytatásban nagy meglepetés már nem történt, az utolsó percben a fiatal magyar játékosaink is lehetőséget kaptak, a pályán a Pajor-Kékesi-Karosi-Géringer-Csizmadia ötös zárta a találkozót.