ASE: Edwin 22/6, Pajor 10/6, Buckingham 14/12, Eilingsfeld 11, Atkinson 10
Cserék: Grubor 18/12, Taiwo 8, Karosi -

Kaposvár: Borwn 19, Aris 17/9, Puska 2, Gabric 17, Hughes 17
Cserék: Halmai -, Paár 3/3, Bogdán 3/3, Hendlein 3/3

Deon Edwin hárompontosával indítottuk a találkozót, majd Eilingsfeld János büntetőzhetett. A vendégek első pontjait Hughes szerezte egy gyönyörű horog dobásból a körtén belül. Edwin két büntetője után ismét Hughes volt eredményes, majd Pajor Dávid betörése ért két pontot, remek iramban kezdődött a találkozó. Viszonylag rövid időn belül összeszedte az 5 csapatfaultot a vendég gárda, agresszívan kezdték a mérkőzést a kék mezesek. Paár Márk triplájával 10-7-re módosult az állás, Pajor azonban a sarokból tudott válaszolni a vonal mögül. Hughes újabb két pontjával tartani tudta magát a vendég gárda, Gabric támadófaultját követően azonban a labda ismét nálunk volt, Eilingsfeld kettesével pedig már 6 pont volt az előnyünk. (15-9) Samuel Taiwo is jól szállt be a kispadról a meccsbe, jól dolgozott a palánk alatt a támadásainknál, plusz a védekezésből is kivette a részét. Eilingsfeld és Grubor pontjai után már 12 pont volt az előnyünk, időt kért a Kaposvár. (25-13) Az időkérés után sem tudott kosarat szerezni a véndég gárda, Grubor szerzett labdát az ellenfél térfelén és egy gyönyörű eurostep után belehelyezte a játékszert a gyűrűbe. Folytattuk a koncentrált játékot a negyed hátrelévő részében is, végül 29-17-es állással fordulhattunk a második etapra.

Puska Bence ziccere nyitotta a második 10 percet, majd Gabric 2+1-es akciója volt jó, 0-5-tel indított a Kaposvár. Grubor hármasa remek időzítés volt, Gabricnak azonban erre is volt válasza. (32-24) Atkinson Jr. kettesével ismét 10 volt a két csapat közti különbség, a vendégek láthatóan jobban rákapcsoltak ebben az etapban. Remek dobószázalékkal dolgoztunk a mérkőzésen, Grubor triplája után 5/9 volt a mutatónk a vonalon túlról, időt kért Ivan Rudez. (37-26) Hatalmasat küzdött a somogyi gárda a negyed második felében, Petersen hármasa után 8 pontra zárkóztak fel, ekkor kért időt Csirke Ferenc. (39-31) A kaposvári nyomás meghozta az eredményét, Gabric kettesével 3 pontra zárkóztak a vendégek másfél perccel a félidő előtt, ezen Taiwo két büntetővel tudott javítani. (45-40)

Buckingham triplája nyitotta a második félidőt, erre Petersen válaszolt. Edwin duplája és triplája is jó volt, a 10-11 pontos előnyünket tartani tudtuk. (57-46) A negyed felénél Grubor dobta be a negyedik tripláját a mérkőzésen, a szerb játékosunk 18 pontnál járt ekkor. Buckingham maradt üresen a triplavonalnál, az amerikai légiós a második kinti dobását értékesítette a találkozón, erre azonban Petersen válaszolt előbb egy triplával, majd egy kétpontossal. A következő akcióból nem tudtunk pontot szerezni, a Kaposvár viszont Brown jóvoltából egy kettessel 4 pontra zárkózott fel 2:48-al a negyed vége előtt. (65-61) Csirke Ferenc időkérése után Gabric engedett el egy gyönyörű horgot, a kaposvári játékos neve mellé ismét két pontot jegyezhettünk. Pajor nagyon fontos floatere jó volt a túloldalon, Petersen hármasával viszont a mérkőzésen először 1 pontra jöttek fel a kék mezesek. Pontgazdag utolsó percre fordultunk, végül 72-71-el fordulhattunk az utolsó felvonásra, ezt a negyedet is a vendégek nyerték.

Sok hibával indult az utolsó etap, Edwin 2+1-es akciója után ismét „fellélegezhettünk” kicsit. (79-73) Folytatta a Kaposvár a nyomást, három perccel a végső dudaszó előtt Brown kettesével 4 pontra zárkóztak fel, ekkor Eilingsfeld kettese és labdaszerzése jött a legjobbkor. (83-77) Az időkérés után Buckingham negyedik triplája is jó volt, az utolsó két percre 9 pontos előnnyel fordulhattunk. Nem tudott pontot szerezni a következő támadásnál a vendég gárda, Edwin floatere viszont két pontot ért. (88-77) Petersen ziccerével folytatódott a mérkőzés, a válasz Atkinson Jr-tól érkezett a túloldalon, majd Pajor bedobta a második tripláját is. Végül a szezon eddigi legnagyobb arányú győzelmét arattuk. (93-81)