Szombathely: Pot 4, Brown 7/3, Kovács B. 5/3, Tiby 12/6, Keller Á. 4
Csere: Perl 21/3, Barac 14, Verasztó 13/9, Sövegjártó -, Horváth -, Takács Z. 2, Cowells 10

Paks: Edwin 20, Pajor 7/3, Buckingham 5/3, Eilingsfeld 10, Atkinson 14/3
Csere: Kékesi 9/9, Géringer -, Csizmadia -, Karosi 2

Atkinson Jr. büntetője után született az első pont a mérkőzésen, majd Pot kettesére ismét Atkinson Jr. válaszolt egy triplával. Az egykori ASE-játékos, Matthew Tiby is beköszönt, Eilingsfeld tempója után ismét Atkinson Jr. volt eredményes, jó iramban és koncentráltan kezdtük a találkozót. Brown és Keller sikeres találatai után egál volt az állás, ekkor Deon Edwin 2+1-es akciója volt jó, így az előny ismét nálunk volt. Kékesi Kolos Pajor Dávidot váltotta, a fiatal játékos a lehetőséget egy gyönyörű hárompontossal köszönte meg Csirke Ferencnek. A negyed utolsó másodpercei a fiataloké voltak, Csizmadia Attila sikeres blokkolása is fontos volt az etap végén. (18-25)

Hamar elapadt az előnyünk, a második negyed elején villámgyorsan csinált a hazai gárda egy 8-0-ás rohanást, Csirke Ferenc időt is kért. (26-25) Perl fordult le Pajor Dávidról az alapvonalnál, a magyar válogatott játékos „fadeaway” dobása csont nélkül hullott a gyűrűbe. Edwin percei következtek, az amerikai légiósunk pontjaival tudtuk közel tartani magunkat a tavalyi aranyérmeshez. (30-29) Sok hibával játszott mindkét gárda, azonban a rövid kispadunk ellenére jól tartottuk magunkat. Kékesi passzából Eilingsfeld, majd egy tranzíciós játékot követően Atkinson Jr. volt eredményes, ezzel az előny ismét nálunk volt a nagyszünet előtt. (35-36) A hazai időkérés után Perl triplázott, a túloldalon Paul Atkinson Jr. neve mellé jegyezhettünk ismét egy pontot. A félidő előtt Tiby és Barac is beköszöntek, ezzel az első 20 perc eredménye 43-37 lett.

Két szombathelyi triplával indult a harmadik felvonás, nálunk Edwin, Atkinson Jr. és Eilingsfeld voltak eredményesek az első percekben. Buck hármasával és Deon ziccerével ismét öt pontra zárkóztunk fel, de sokáig nem tudtuk tartani a különbséget, rákapcsoltak a sárga mezesek és Csirke Ferenc időkéréséig 58-48-ra módosították az állást. Látszott rajtunk, hogy kezdünk fáradni, a kis rotációt most kezdtük el igazán érezni, de a küzdés továbbra is meg volt a csapatban. 12 pontos Falco vezetésnél hosszú kosárcsend következett, mindkét oldalon sok volt a hiba, végül Perl és Cowels törték meg a csendet egy tempóval és egy ziccerrel. (64-48)

A negyedik negyedben már nem volt esélyünk a fordításra, az etap nagy részét fiatal magyar játékosok játszották le.