Irány a döntő!!

2010.05.17, 12:17 Kosárlabda
„Innentől hatot nyerünk”- mondta az egyik legvérmesebb paksi szurkoló a május 11.-i keddi Atomerőmű SE- MJUS Fortress Körmend bajnoki elődöntő harmadik meccse előtt. Merész kijelentése nem alaptalan, mivel a HARMADIK győzelem is megvan… Az ASE fantasztikus hajrával 0:2-ről fordított és 3:2-es összesítéssel jutott a bajnoki döntőbe! A mindent eldöntő ötödik találkozó előtt fél órával megtelt a Gesztenyés úti sportcsarnok, a szurkolók már ekkor teljes hangerővel buzdították kedvenceiket.

Az összecsapás Kiss Zsolt hárompontosával kezdődött, melyre azonnal jött a vasi válasz. Az első 10 percben a támadásokkal voltak elfoglalva a felek, mely a védekezés rovására ment. A publikum ennek persze csak örült, az edzők már kevésbé… A nyitó szakaszt 28:24-re az Atom nyerte. A folytatásban fokozatosan zárkózott Sabáli sereg, sőt a 35. percben már 44:38-ra vezetett. A Körmend a félidőig megtartotta előnyét, így a nagyszünetben 51:45-öt mutatott az eredményjelző tábla. A paksiaknál Dill és Horváth Ákos, míg odaát Alekszejev volt a legponterősebb az első 20 percben. A fordulás után Gulyás Róbert vezérletével próbálta faragni hátrányát az ASE, de a látogatók minden kísérletet visszavertek. Fodor Gergely és Thomas szorgosan dolgozott a támadópalánk alatt, ennek ellenére két pontra megközelítette riválisát a legutóbbi bajnok a harmadik negyedet követően. Az óriási hangorkánban minden egyes labdáért hatalmas küzdelem volt, oroszlánként, de rendkívül sportszerűen játszottak a csapatok. Booker, majd Fodor Gergely kétszer is betalált a távolból demoralizálva a hazaiakat, de erre is volt válasza az ASE-nak. Dill kosaraival 78-nál, az utolsó percre utolérte ellenfelét Horváth Imre együttese, majd Hitchkok-i végjáték következett. Thomas két büntetőjéből egyet elhibázott, míg a fiatal paksi Kovács 11 másodperccel a vége előtt mindkettő büntetőjét bedobta. Az utolsó labda Alekszejev kezébe került, ám dobása kiperdült a gyűrűből, így egy ponttal vendéglátók nyerték a mérkőzést. Atomerőmű SE MJUS- Fortress Körmend 80:79. A három győzelemig tartó párharcot tehát 3:2-es összesítéssel az ASE nyerte. A Zalaegerszeg elleni nagydöntő május 19.-én szerdán 19 óra 45 perckor kezdődik, melyet a Sportklub Televízió élőben közvetít. A finálé szintén három győzelemig tart.