Fájó vereség Szombathelyen

2012.01.21, 19:14 Kosárlabda
99:69-re kikapott Szombathelyen az Atomerőmű SE kosárlabda csapata.

A Falco KC ellen idegenben a paksiak legjobbja Nick Williams volt, aki 21 pontig jutott. Völgyi Péter együttese 10 győzelemmel és 6 vereséggel továbbra is a táblázat 5. helyén áll.

Nick Williams kosaraival kezdődött a Falco KC- Atomerőmű SE rangadó a szombathelyi Arena Savariaban. Az első negyedben aztán sokáig szoros volt az állás, majd a játékrész hajrájában átvette a vezetést a hazai alakulat és hat ponttal megnyerte a nyitó periódust. A második 10 percben a Kálmán vezette vendéglátók fokozatosan növelték a különbséget, a piros kékek a palánk alól és távolról sem céloztak pontosan. Pantelics és Jancsinkin révén tovább hizlalta előnyét a vasi egylet, melynek köszönhetően 20 egység volt már a felek közt. Zo Williams azonban a nagyszünet előtt még kozmetikázni tudta az eredményt, de a tábla így is 50:33-at mutatott. A térfélcserét követően tartotta 15-20 pontos előnyét a sárga fekete sereg, a Völgyi tanítványok hiába próbálkoztak, nem tudták megközelíteni riválisukat. A Falco csapatként játszott jól, míg a látogatóknak csak felvillanásaik voltak. Mivel 6 ponttal ezt az etapot is a szombathelyiek nyerték, így 74:51-ről kezdődhetett a találkozó negyedik negyede. Kovács Ákos beállítása felrázta az Atomosokat némiképp, de Bencze Tamás időben kapcsolt és gyorsan rendezte a némiképp összekuszálódott hazai sorokat. A végjátékban már a közönségét is kiszolgálta a Falco KC, az Atom pedig vereséggel hagyta el a parkettet. A 16. forduló rangadóján Falco- Szova KC Szombathely- Atomerőmű SE 99:69.

Falco-SZOVA KC Szombathely – Atomerőmű SE
99–69
(27–21, 23–12, 24–18, 25–18)
V.: dr. Valovics I., Papp P., Márton L. (Bodrogváry)Aréna Savaria, 2500 néző
Kipontozódott: Körtélyesi, a 36. percben, Kámán, a 36. percben.

Falco: KÁLMÁN 12, Simon L. 6, Will 2, SZABÓ ZS.19/6, PANTELICS. 14/3 Csere: Szanati 2, TIMBERLAKE 18/3, Jancsikin 14/6, Harazin 8, Jarosevits 4, Nárai -, Molnár.

ASE: L. Williams 9, N. WILLIAMS 21/3, Vojvoda 10, Kámán 2, Tóth Á. 7 Csere: Gardener 5, Körtélyesi 4, Morgen 6, Kovács Ák.5

Bencze Tamás: Győzelmet vártam, de azt azért én sem gondoltam, hogy ennyire sima lesz, előzetesen 7-8 pontos sikert reméltem. Nagyon jól játszottunk, a fiúk betartották azt, amit kértem tőlük, a megbeszélteknek 70-80%-át viszont láttam a pályán, és ez óriási szó. Egy erős csapatot győztünk le, igaz az még látszott rajtuk, hogy nem álltak össze teljesen.

Völgyi Péter: Gratulálok a Falcónak, nagyon jól játszottak. Nagyon együtt vannak, remek csapatként funkcionálnak. Sajnos ugyanez nem mondható el rólunk. Az tisztán látszott, hogy amint beküldtem Gardener-t, rögtön megbomlott az egység, úgyhogy még nagyon sok munka vár ránk. Amit az utóbbi időben elkezdtünk, sajnos ma szétromboltuk. A lehető legrosszabbul alakult ez a meccs számunkra, hiszen nem elég, hogy kikaptunk, több, mint 8 pont lett a különbség, így az már szinte biztos, hogy a.Falcót nem fogjuk tudni befogni.