Play-out – VII. Mérkőzés
Atomerőmű SE – Budapest Honvéd
83 – 72
(21-15, 20-19, 24-23, )

Gulyás Milán hárompontosával indult a találkozó, majd De’Monte Buckingham és Paul Atkinson Jr. ziccere is jó volt, ráadásul Atkinson faulttal együtt értékesítette a dobást plusz egy büntetőt is. (8-0) Deon Edwin kettese után jött a mérkőzésen az első időkérés, remekül kezdtük a találkozót. Atkinson duplájával folytattuk, majd 4 perc kosárcsend után Stefan Mijovic talált be először a vendégeknél. Edwin találatát Sherman követte, majd Frank 2+1-es akciójával növeltük tovább az előnyünket. Sok hibát követett el a Honvéd a negyed első felében, azonban felébredtek a fővárosiak és 6 pontra zárkóztak fel az első etap végére. (21-15)

Frank Áron gyönyörű betörése nyitotta a második 10 percet, majd Gulyás Milán szerzett két pontot, a túloldalon Hajdú kinti dobása volt hibátlan, majd ismét Gulyás tempójának örülhettünk, Milán rendkívül hasznosan játszott a mai napon is. (27-20) Atkinson gyorsan szerzett 4 pontot, ezzel ismét kezdett „helyreállni a rend”, 11 pontos ASE vezetésnél kértek időt a vendégek. (31-20) Sherman triplájával folytatódott az összecsapás, erre ismét Atkinson tudott két kosárral is válaszolni. A második negyed összképe hasonló volt az első etapéhoz, a jóm kezdés után rákapcsoltak a piros mezesek és elkezdték ledolgozni a hátrányukat. (39-34) Végül 41-34-es eredménnyel zártuk az első félidőt.

Edwin triplájával kezdtük a harmadik negyedet, majd Buckingham is betalált, Mijovic triplájára pedig Atkinson válaszolt. Sherman is betalált a vonal mögül, de Edwin vezérletével tartani tudtuk az előnyünket. Keményen játszottak a vendégek, a 10-12 pontos előnyünkről nem nagyon tudtunk elszakadni, Crawley pontjaira Atkinson válaszolt a túloldalon, majd Kopácsi hármasa után Sherman középtávolija is eredményes volt, 8 pontra jöttek fel Baksa Szabolcs tanítványai, időt kértünk. (60-52) Taiwo kettesével folytatódott az összecsapás, majd ismét Sherman talált be a vonalon túlról, erre Buckingham válasza érkezett, majd Kopácsi hárompontosa is hibátlan volt, felpörögtek az események. (65-57)

Óriási iramban kezdődött a záró felvonás, Sherman kettese után már csak 6 pont volt a két csapat közti különbség. Atkinson és Edwin pontjaival ismér el tudtunk szakadni Demeteréktől, 6 perccel a végső dudaszó előtt 10 pont volt az előnyünk. (73-63) A budapestiek időkérése után Sherman triplázott, majd Gulyás Milán szerzett gyorsan két pontot, majd Crawley értékesített egy büntetőt. Edwin a huszonkettedik pontját is megdobta, az amerikai játékosunk remekül játszott a mai estén. Végül a mérkőzést 83-72-re nyertük meg.