Gyakorlatilag végig vezetve nyert az OSE.

MVM-OSE Lions: Werner 4, Illés 15/9, Carev 13/3, Ruják 2, Dimitrijevic 12/3
Csere: Szabadfi 4, Mucza 8, Calloway 14/6, Dorogi 7/3, Henry 13, Bernjak 7/3, Krestinin -

Atomerőmű SE: Pajor 8/6, Edwin 15/3, Grubor 13/6, Atkinson 17, Buckingham 14/3
Csere: Karosi -, Frank 2, Gulyás 11, Csizmadia -, Géringer -

Deon Edwin duplája nyitotta a mérkőzést, majd Buckingham triplázott. Két gyors oroszlányi kosár következett, majd Grubor hármasa is jó volt. Aleksej Carev válaszát követően Deon Edwin csinálta meg magának szépen a helyzetet a festéken belül, jól kezdtük a mérkőzést. A negyed utolsó perceire felébredt az oroszlányi gárda, zsinórban három triplát kaptunk, amivel 17-13-ra át is vették a vezetést, időt kért Csirke Ferenc. Gyors hazai kosárral folytatódott az összecsapás, majd a negyedik eladott labdánk is összejött, a fehér mezesek 14-0-ás rohanását végül Grubor és Gulyás állították meg. (21-16)

Pajor triplájával és Buckingham kettesével folytattuk a mérkőzést, majd Henry zsákolt. Atkinson Jr. két sikeres közelije között Szabadfi volt a hazaiaknál eredményes, időt is kért az OSE. (29-27) A negyed második fele azonban ismét a fehér mezeseké volt, sorra jöttek a pontok a festéken belülről és a hárompontos vonalon túlról is, a védekezésünkben elkövetett hibákat rendre kihasználták Rujákék. A félidőre végül 46-34-es állással mehettünk.

Edwin tempója után Illés Máté remek passzát követően Dorogi zsákolta be a játékszert a gyűrűbe. Újabb két hiba következett a mi oldalunkon, amit gyors kosarakkal büntetett az OSE, ezzel ismét 7-2-es rohanásban voltak, időt kértünk. (53-36) Atkinson Jr. pontjaira Mucza Tamás és Jacob Calloway válaszoltak, majd Illés a harmadik hárompontosát is bevágta. (60-40) Dorogi újabb alley-oop-ot zsákolt be, a csarnok szinte felrobbant. Edwin, Gulyás, Atkinson Jr. és Grubor pontjai után húsz ponton belülre tudtunk jönni, időt kértek a hazaiak. (68-54) A technikai megbeszélés után folytattuk a felzárkózást, két perccel a negyed vége előtt már „csak” 10 pont volt a két csapat között. Ezen nagyon gyorsan változtatott az OSE, pillanatok alatt 9 pontot rámoltak be Illés Mátéék, ezzel gyakorlatilag lerombolva azt, amit a harmadik etapban elkezdtünk építeni. (77-58)

A találkozó nem hozott meglepetést a záró etapban sem, volt, hogy húsz ponton felül volt az OSE előnye, ráadásul Deon Edwin is "kiszállt" a meccsből egy kisebb sérülést követően. A fehér mezesek erődemonstrációja példátlan volt, magabiztosan, fegyelmezett játékkal húzták meg a negyedik győzelmüket az alósházi rájátszásban.