Elrontott végjáték

2011.05.08, 13:59 Kosárlabda

87:81-re kikapott az Atomerőmű SE a bronzmérkőzés első felvonásán, hazai pályán a MJUS-Fortress Körmend együttesétől. A két győzelemig tartó párharc állása 1:0 a vasi csapat javára, folytatás szerdán.
Brooks Sales sérvproblémája miatt nem vállalta a játékot az ASE- Körmend párharc első összecsapásán. Horváth Imre együttese így legjobb játékosa nélkül nézett farkasszemet a láthatóan motivált vasi alakulattal szemben. A vendégek már a találkozó elején alaposan bekezdtek, 5:13-nál a paksi tréner máris időt kért. Az utasítások hatásosak voltak, mert 18-nál utolérte ellenfelét az Atom. 18:21-gyel zárult az első etap. A folytatásban ismét körmendi percek következtek, 5-8 ponttal tartott ekkor előrébb a Sabáli csapat. Hodges egyedül tartotta a lelket a piros kékeknél, egymaga 20 pontig jutott a nagyszünetig, melyben 2 egységgel még mindig a vizitáló egylet vezetett. A fordulást követően Körtélyesi és Johnson is beszállt a pontgyártásba a hazaiaknál, míg odaát Ruják, Dies, Ferencz és Németh egyaránt hatékony volt. 61:61-et mutatott az eredményjelző tábla a záró 10 perc előtt. A négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes átvette a vezetést és úgy tűnt 3 perccel a vége előtt a győzelmet is megszerzi. De Bell és társai másként gondolták ezt és a piros feketék lehajrázták az Atomosokat. Horváth Imre együttese így elveszítette az első mérkőzést és ezzel pályaelőnyét is. Atomerőmű SE- MJUS- Fortress Körmend 81:87.
A bronzcsata második mérkőzése május 11.-én 18 órakor Körmenden folytatódik. A találkozót a Paksi Kistérségi Televízióban csütörtökön 17.30-tól felvételről láthatják.

Atomerőmű SE MJUS-Fortress Körmend
81:87
(18:21, 11:20, 22:20, 20:26)

ASE Sportcsarnok, 1000 néző
Játékvezetők: Ádám J., Király L., Farkas G. (Farkas)

ASE:
Kovács Á. 7, HODGES 34/12, Vojvoda 5/3, KÖRTÉLYESI 14, Johnson 9/3,
Cserék: Faragó 2, Farkas -, Tóth P. 4, Horti 6, Pavlik -,

Körmend: Ruják 18/6, NÉMETH 14/6, FERENCZ 14/12, BELL 22/6 Dies 16,
Cserék: Trummer -, Dávid 3, Hegedűs -, Boldizsár -,

Horváth Imre:
Kezünkben volt a mérkőzés, úgy érzem, akkor lehet esélyünk a győzelemre Körmenden, ha mind védekezésben, mind támadásban betartja a csapat az edzői utasításokat.

Sabáli Balázs: A hibáinkat jól kihasználva szerzett előnyt a Paks a második félidőben, de jó játékkal behoztuk a nyolc pontos vezetésüket. Szeretnénk szerdán is nyerni.

A két győzelemig tartó párharc állása: ASE-Körmend 0-1.