Elrontott negyedik negyed

2013.05.08, 18:56 Kosárlabda

84:72-re kikapott az Atomerőmű SE a kosárlabda bajnoki elődöntő első mérkőzésén Szolnokon. A három győzelemig tartó párharc állása 1:0 a Szolnoki Olaj KK javára.

Az elődöntő első mérkőzését a Szolnok várhatta pihentebben, az Olaj 3:0-ra verte ugyanis a Szombathely együttesét, az Atomerőmű SE viszont "csak" 3:2:re a Körmendet. Báder és Florence jóvoltából a hazaiak kezdték jobban az összecsapást, a nyitó szakaszban már közel 10 ponttal is vezettek. Az Atom azonban nem hagyta magát és Williams, Tóth és Vojvoda találataival visszakapaszkodott és pár pillanatig a vezetést is átvette. A piros feketék azonban jól hajráztak 10 perc után a tábla 28:23-at mutatott. Hullámzó maradt a játék a folytatásban. Ha a piros kékek közelebb zárkóztak, Ascserics edző játékosai ismét elléptek.

46:39-ről kezdődött a második félidő, az ASE tehát látótávolságon belül volt a nagyszünetben. A térfélcsere után is folyamatosan ott lihegett riválisa nyakán a Schmidt csapat, a 25. percben 50:50 volt. Sőt, Vojvoda vezérletével kis előnyt is sikerült kiharcolni, a záró etap előtt 57:63 állt az eredményjelzőn. A 35. percig tartotta vezetését az Atom, de Bell és Horváth Ákos kosaraival a maga javára billentette a mérleg nyelvét az Olaj. A végjátékban több kihagyott dobás pecsételte meg az ASE sorsát, amely gárda nagyot küzdve és időnként remekül játsszva maradt alul a párharc első felvonásán. A végeredmény: Szolnoki Olaj KK- Atomerőmű SE 84:72.

A következő mérkőzést május 11-én szombaton Pakson rendezik. A Gesztenyés úti sportcsarnokban az összecsapás 16 órakor kezdődik.

Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE
84-72
(28-23, 18-16, 11-24, 27-9)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 1500 néző
Vezette: Cziffra Cs., Györffy P. A., Frányó P.
(Schäffer)

Szolnok: Florence 11, Horváth Á. 12/3, SEHOVICS 17, BELL 16/3, BÁDER 12 Csere: GAY 9/3, Simon B. -, Szabó M. 2, Fodor 5/3, Németh -, Markovics -

ASE: Williams 11/3, LEVY 14, VOJVODA 22/9, Körtélyesi 3, TÓTH Á. 10 Csere: Kámán 2, Kovács Á. 5/3, Eilingsfeld 3/3, Idlet 2, Kerpel-Fronius -