Elrontott 4. negyed

2013.03.27, 20:17 Kosárlabda

78:59-re kikapott az Atomerőmű SE a középszakasz felsőházának negyedik játéknapján az Alba Fehérvár otthonában. A piros kékek így kettő győzelemmel és kettő vereséggel állnak az ötödik forduló előtt.

Ismét Lorenzo Williams nélkül lépett pályára az Atomerőmű SE, ezúttal Székesfehérváron. A piros kékek amerikai irányítója sérüléssel bajlódik, hiányát az Alba Fehérvár ellen már nem bírta el az ASE. Az összecsapáson az 5. percben 12:12 volt az állás, a negyed második felében azonban megrázta magát a vendéglátó, így hat-hétegységnyi különbség lett a felek közt, de Levy kosarával 25:21-gyel zárult a nyitó periódus. A következő etapban már jobban védekeztek a csapatok, sok volt a pontatlan dobás. Bódi triplájával a 15. percre 10 pont lett a hazai előny, amit a félidő vége előtt kis híján megfelezett az Atom, de Supola hárompontosa után 43:35 állt a táblán.

A térfélcsere sem hozott változást a játékban. Az ASE sokáig nem tudott közelebb férkőzni az Fehérvárhoz, paksi találatra mindig jött válasz a túloldalról. Vojvoda, Idlet és társai a hajrája ugyan jól sikerült, így 55:51-ről kezdődhetett a negyedik felvonás. Smith, Juhos és Wood találataira azonban nem érkezett válasz az Atomtól, így percek alatt ismét komoly lett a differencia, a 35. percben már 66:53 volt a hazaiak javára. A végjátékban aztán ismét háromperces paksi kosárcsend következett, amit kíméletlenül kihasznált a Dzunics egylet, így Schmidt Béla tanítványa vereséggel hagyták el a parkettet. Alba Fehérvár- Atomerőmű SE 78:59.

Alba Fehérvár - Atomerőmű SE
78-59
(25-21, 18-14, 12-16, 23-8)
Vodafone Sportcentrum
Vezette: Földházi T., Pálla Z., Farkas G. (Benczur)

Alba Fehérvár: Moore 2, WOOD 18, Hollis 8, SZABÓ ZS. 12/3, KELLER Á. 7 Csere: Smith 10/6, Lekli 8, Juhos 5/3, Bódi 5/3, Supola 3/3

Atomerőmű SE: Kovács Á. 8/6, LEVY 12, Vojvoda 14, Kámán 6, TÓTH Á. 9 Csere: Körtélyesi -, IDLET 10, Eilingsfeld -, Kerpel-Fronius -,