Előny az Albacompnál

2010.02.02, 22:46 Kosárlabda
10 ponttal kikapott az Atomerőmű SE a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, Székesfehérváron. Dzunics Branislav együttesében a két új légiós közül Lagrange lépett parkettre, de az amerikai irányító sem tudta győzelemre vezetni a piros kékeket, aki végül 9 pontig jutott.

Az összecsapás Körtélyesi duplájával kezdődött, melyre Banks válaszolt. Az ASE Körte és Dill pontjaival a 8. percben 19:12-re meglépett, a hazaiaknál csak Banks volt gólképes. Az első 10 perc végére faragott hátrányából az Alba, de még így is 3 egységgel tartott előrébb az Atom. A második negyedben sokáig tartotta 5-7 pontos előnyét a Dzunics egylet, de a 18. percben Lee duplájával 29-nél egalizáltak a kék fehérek. Dill azonban ismét jókor szólt a meccshez, így a vezetés továbbra is piros kékeknél volt. A nagyszünetben 36:37-et mutatott az eredményjelző tábla. A fordulás után azonban Banks kosarával először a mérkőzésen átvette a vezetést az Albacomp, melyet többé már nem engedett ki kezéből. Mészáros és Gulyás nem hagyta leszakítani az ASE-t, így a harmadik negyedben állandósult a 3-5 pontos hazai vezetés. A periódusban szembetűnő volt, hogy Banks a triplavonalon túlról szinte képtelen hibázni. 58:55-ről rugaszkodtak neki a felek a záró szakasznak. Az Alba szigorított védekezésén, így fokozatosan növelte előnyét Srecko Sekulovic együttese. 61:60-ról Lee és Banks találataival 10 egységre hizlalta a különbséget a Fehérvár. Mészáros és Legrange révén a végjátékban még megpróbált közelebb férkőzni az ASE, de Lee újabb hárompontosával kialakult a végeredmény. Albacomp- Atomerőmű SE 76:66. A visszavágót február 17.-én szerdán 18 órakor rendezik a Gesztenyés úti sportcsarnokban.

Szrecsko Szekulovics, az Albacomp edzője: Nagyszerű meccset láthattunk ma este. A Paks a második helyen áll a bajnokságban, stabil, erős csapat. Ezért is fontos nekünk ez a győzelem. Sokkal jobban játszottunk, mint az elmúlt meccseken. Jól védekeztünk, jobban, mint a védekezésére büszke Paks. Az első öt percben nem találtuk a támadások ritmusát, de aztán az is meglett.

Braniszlav Dzunics, a Paks edzője: Nagyot küzdöttünk, a távoli dobásaink ma nem mentek. Nem tudtuk a jó védekezésünket érvényesíteni, míg az ellenfelünk igen. Banks hármasaival nem lehetett mit kezdeni. Biztos vagyok benne, hogy otthon tíz pont feletti különbséggel fogunk győzni.

Albacomp - Atomerőmű SE  76:66 (16:19, 20:18, 22:18, 18:11)