Egy sima egy fordított a Nyuszi Kupán

2016.02.15, 11:02 Kosárlabda
        Január végén a 4. fordulót rendezték Szekszárdon a Nyuszi Kupán. Az első mérkőzésen végig vezetve nyertük az első mérkőzést, ahol már sikerült néhány szép támadást vezetnünk az add és fuss játék szellemében. Sajnos a második mérkőzés első negyedét leszámítva sem támadásban, sem védekezésben nem tudtunk komoly teljesítményt felmutatni, ellenfelünk a játék minden elemében fölénk nőtt. Itt már inkább az egyéni játékkal erőlködtünk és most is bebizonyosodott jól védekező, futós, harcos csapat ellen ez kevés.       Paksi Harcosok – Széchenyi Malamut                          51 : 38          ( 8:3, 2:25, bünt.:3:7, 4:19, 4:18 )     PH.: Kékesi 12, Géringer 11, Sándor 8, Kajári 7, Pavlik Bo. 5, Buglyó 4, Takács 3,           Nagy R. 2,Tengölics 1, Szili, Fábián         Paksi Harcosok – Törpördögök                           21 : 72          ( 8:3, 2:25, bünt.:3:7, 4:19, 4:18 )     PH.: Buglyó 9, Geringer 4,Pavlik.Bo. 3, Szili 3, Kékesi 2, Kajári, Nagy R., Takács, Fábián,           Tengölics     Február első hétvégéjén Székesfehérváron a Kenguru Bajnokság 5. fordulóját rendezték. Csapatunkból betegség miatt Buglyó Barna és Geringer Gergő is hiányzott. Ez meglátszott főleg a második mérkőzésen. Első meccsünkön három negyeden keresztül magabiztosan játszottunk a negyedikben már kevésbé, 14/0-s dobásunk és 9 eladott labdánk bennünket visszavetett némileg míg ellenfelünk egyre magabiztosabbá vált. Végül ha szoros csatában de sikerült nyernünk. Most először írtunk statisztikát amiből kiderült 31 eladott labdánk volt (!) a mérkőzésen, igaz 27-t szereztünk.   A második mérkőzésre némi pihenőt követően került sor. Az első negyedbeli rengeteg eladott labda (13) ami elsősorban lépéshibákból és rossz passzokból adódott meghatározta a játék képét. Sajnos dobásig sem nagyon tudtunk eljutni, ha igen akkor nem sikerült. A második negyedben némileg eredményesebben játszottunk,de továbbra is sok dobóhibával. ( A teljes mérkőzésen 44/7 !!!! + 26 eladott labda) Így egy-egy jó teljesítménynek örülhettünk és annak, hogy harcos felfogásban játszottunk.       Paksi Harcosok – DKKA Csigák                        29 : 25        ( 6:3, 9:5, bünt.:5:4, 5:8, 4:5 )    PH.: Kékesi 10, Sándor 9, Siklósi 3, Pavlik Bobo 3, Kajári 3, Szili 4, Nagy R., Haaz,          Tengölics, Pavlik Beni, Takács, Nagy D.        Paksi Harcosok – DKKA Kenguruk                      23 : 50          ( 0:19,8:2, bünt.:4:5, 7:14, 4:10 )    PH.: Pavlik Bobo 10, Kékesi 3,Szili 2, Nagy R. 2,Siklósi 2, Sándor 2, Takács 1, Haaz 1,          Pavlik Beni, Tengölics, Nagy D., Kajári                                                                                                      Nagy Gábor