EC: Vereséggel zártuk a sorozatot

2011.12.13, 17:43 Kosárlabda
Joggal örülhetett a Khimik kabalája...

83:58-ra kikapott az EuroChallenge Kupa D Csoportjának záró fordulójában az ukrán Khimik otthonában az Atomerőmű SE kosárlabda csapata. Völgyi Péter együttese 1 győzelemmel és 5 vereséggel zárt a nemzetközi porondon.
Sem a házigazda Khimik, sem az Atomerőmű SE nem juthatott tovább a D csoportból, így tét nélküli találkozót játszott egymással a két csapat Ukrajnában. Ettől függetlenül mindkét fél a szép búcsú reményében lépett parkettre kedden este. Aztán az összecsapás első 10 percében eldöntötte a mérkőzést a vendéglátó. A Khimik előbb 10:0-s, majd Völgyi Péter időkérése után 13:0-s sorozatot repesztett, így rövid idő alatt 25:2 állt a táblán. A negyed hátralévő részében a kezdőként pályára lépő Körtélyesi és Cole némiképp közelebb hozta övéit, a második etap előtt így is 25:10-re vezetett a Khimik. A folytatásban javított védekezésén az ASE, bár ekkor már a hazaiak kezdői közül többen a padról szemlélték az eseményeket. A különbség azonban tovább nőtt, Cole egyedül képtelen volt felvenni a versenyt a csapatként jobban funkcionáló ukránokkal. A félidőben 45:27 volt oda. A térfélcserét követően tartósan 20 pont felett volt a különbség az egyletek között. A hazaiaknál mindenki egyformán jól teljesített, míg a piros kékeknek csak fellángolásaik voltak, elsősorban Lorenzo Williams célzott pontosan ekkor az Atomosok közül. A mérkőzés ezen periódusát csak egyetlen egységgel nyerte a vendéglátó. A negyedik felvonásban Cole és Lorenzo Williams mellé Kovács Ákos is a legjobb paksi pontszerzők közé emelkedett, de ezt a negyedet is a Khimik nyerte 19:13-ra. Végül a Popov vezette házigazda búcsúzott győzelemmel az EuroChallenge Kupától. Khimik Juzsnyij- Atomerőmű SE 83:58.

BC Khimik Yuzhny – Atomerőmű SE
83:58
(25:10, 20:17, 19:18, 19:13)
Yuzhny, Olyimp FS Center 1000 néző
Játékvezetők: Sarekoski J. (POL), Szcserba D. (EST), Tobi A. (FIN),
Ellenőr: Ilipauskas K. (LTU),

Khimik Yuzhny: Sizov (9), Prokopenko (8/6), Mitchell (10), Terry (8), McGhee (4),
Cserék: Miletic (7), Belikov (3), Ikovlev (5/3), Popov (15), Pustovyi (9), Zavadskyi (5),

Atomerőmű SE: Williams L. (10/6), Kámán (2), Körtélyesi (7/3), Vojvoda (2), Tóth (1),
Cserék: Cole (17/6), Williams N. (4), Morgen (5/3), Kovács Á. (10/6), Kerpel-Fronius (-),

5. perc 19:2, 8. perc 21:9, 13. perc 34:15, 17. perc 40:18, 23. perc 51:31, 28. perc 59:41,
32. perc 66:50, 36. perc 75:55,

Darko Russo: Bár tétje már nem volt a mérkőzésnek, de játékosaim megmutatták, nagyszerű sportemberek akik ilyen helyzetekben is a maximumot tudnak nyújtani.

Völgyi Péter: Lezárult számunkra a nemzetközi kupaszereplés de remélem hogy a hat mérkőzés során tapasztalatainkat a bajnokság hátralévő részében kamatoztatni tudjuk.