ASE: Baker 7/3, Capers 10, Pupp 4, Eilingsfeld 14/6, Jackson 18/3
Csere: Verasztó 2, Shepard 15, Kis 7/3, Kovács 16/6, Velkey -

PVSK: Ruják 2, Lewis 10/3, Funderburk 12/3, Budimir 17/9, Meleg 8
Csere: Demeter 11/3, Dragaszevics 3/3, Bíró 3/3, Brkics 8, Krivacsevics 1

5-0-val kezdtek a vendégek, nehezen találtuk meg a ritmust a mérkőzés elején. Pupp Bence két büntetőből egyet bedobott, majd a sikeres védekezésünket követően eladtuk a labdát, amiből Meleg Gergő szerzett faulttal együtt két pontot. 1-11-es állásnál kért először időt Dzunic mester, ezt követően ismét Pupp Bence volt eredményes egy kinti dobásból. A döcögős kezdést követően összekaptuk magunkat, helyre állt a védekezésünk és egy 12-0-ás rohamot követően átvettük a vezetést. (13-11) Végül az első negyedet 19-18-ra nyertük meg.

A második negyedben jobban összpontosítottunk, a védekezésünk tovább javult, de támadásban sokszor nem volt elképzelésünk. A negyed közepén Winston Shepard percei voltak: labdaszerzés, sikeres kosarak, lepattanók. Az amerikai játékosunk középtávolijával átvettük a vezetést, majd Kovács Ákos triplájával tovább növeltük az előnyünket. (31-29) Végül küzdelmes negyed után 6 pontos előnnyel kezdtük meg a félidőt. Az első 20 percben hasonló dobószázalékkal dolgoztak a csapatok (51,6% és 50%), a lepattanócsatát mi nyertük (18-15) és több labdát is szereztünk (8-5).

Shepard indította a harmadik etapot, majd Eilingsfeld Jani talált be a triplavonalon túlról. Felpörögtünk, volt ritmusa a támadásainknak, a palánk alatt és kintről is megtaláltuk a dobóhelyzeteket, 5 perc után 14 ponttal vezettünk. (57-43) Minőségi kosárlabdát láthattunk a pályán, mindkét csapat küzdött, jó iramban ment a mérkőzés, gyorsindítások, kemény védekezések, élvezet volt nézni a találkozót. A harmadik 10 perc Dragasevic triplájával ért véget. (68-52)

Megkezdte a pontgyártást a pécsi csapat a negyedik negyed elején, nagy energiákat mozgosítottak meg Rujákék, de folyamatosan tartani tudtuk magunkat. Végül a héten a harmadik meccsünket

Pupp Bence: Nagyon örülök, hogy kezdőként léphettem pályára. Nem jól kezdtük a mérkőzést, viszont az én büntetőm volt az első pont a találkozón, ami plusz motivációt jelentett. Összeszedtük a védekezésünket, jól támadtunk és vissza tudtunk jönni a meccsbe.

Dzunic Branislav: Azt gondolom, hogy a rossz kezdet után nagyon gyorsan megtaláltuk a ritmust, a fiatal játékosoknak nagy érdemei voltak ebben, de el kell mondanom, hogy hátul és elől is elég magabiztosan játszottunk. Minden elismerésem a csapaté.

Dragan Aleksic: Túl sok eladott labdánk volt, amiből a Paks gyorsindításokkal pontokat tudott szerezni, ráadásul az egész mérkőzésen pontatlanul dobtunk. Lehet, hogy a különbség nem tükrözi azt, ami a pályán volt, tanulnunk kell ebből. Megyünk tovább.

Meleg Gergő: Szeretnék gratulálni a Paksnak, tudtuk, hogy nehéz ellenfél lesz, próbáltunk a lehető legjobban felkészülni belőlük. Ez a végeredmény nem tükrözi a valóságot, szerintem szoros meccs volt. Volt pár pontatlanság támadásban és védekezésben, ez okozta a vereséget.