Demoralizáló vereség a rájátszás nyitónapján

Rájátszás - I. mérkőzés
Naturtex-SZTE-Szedeák – Atomerőmű SE
105 – 83
(31-19, 31-26, 23-15, 20-23)

Govens első ziccere lepergett a gyűrűről, Kevin Capers és Justin Jackson triplái viszont csont nélkül hullottak a gyűrűbe. A hazaiaknál Dzeletovic szerezte az első kosarat, majd egy bedobást követően eladtuk a labdát, Govens állhatott a büntetővonalhoz Jackson faultja után. Capers remek bemozgása után ismét eredményes volt ziccerből, majd egy labdaszerzést követően hárompontosból is. Remek energiával kezdtünk, jól összpontosítottunk. A negyed felénél „felébredtek” Govensék és Dzeletovic, Dickey és Brown kosarai után átvették a vezetést. (13-11) Dzunic mester időkérése előtt 6 pontra dagadt a hazaiak előnye, a technikai megbeszélés után Paige nehéz, „emberes” kettese adhatott volna új lendületet, de a védekezésnél a triplavonalnál faultolta Djordje Dzeletovicot, aki 3+1 pontot értékesített. Pillanatok alatt 13 pontra nőtt Sekulovicék előnye, az eredményen már csak Kis Raul büntetője tudott javítani. (31-19)

Dzeletovic újabb hármasával indult a második negyed, 100%-os mutatóval és 21 pontnál járt a Szeged játékosa, elképesztő formában volt. Nem volt helyén a védekezésünk, sok könnyű kosarat engedtünk a Szegednek, Dzeletovic újabb hármasa pedig tovább lendítette a fehér mezeseket előre. (41-26) Nálunk Kevin Capers nyújtott kiemelkedő teljesítményt, a fiatal amerikai játékosunk három perccel a félidő előtt már 17 pontnál járt. Nem tudtuk a kezünkbe venni az irányítást, a hazaiak remekül dobtak kintről és tartani tudták a 14-16 pontos előnyüket. (62-45)

Eladott labdával kezdtük a második félidőt, Dickey kosara után Capers volt eredményes a mi oldalunkon, azonban Govens triplája 20 pontra módosította a különbséget. Nem tudtunk közelebb férkőzni a vendéglátónkhoz, hiába nyújtott remek teljesítményt Kevin Capers, a Szedeák igazi csapatként játszott, amit a gólpasszmutató is alátámaszt: 18 asszisztot jegyeztek a hazaiakhoz, ellenben mi a harmadik etap végéig csak 6-ig jutottunk. (85-60)

Az utolsó etap végén már 30 pont volt a különbség, Dzeletovic már 40 pontnál járt a negyed harmadik percében, de Govens és Brown is remekül játszott. A mérkőzés utolsó perceire mindkét oldalon csak magyar játékosok voltak a pályán, a végeredmény 105-83 lett.

A párharc állása ezzel 1-0 a Szegednek. A következő mérkőzést április 20-án, kedden az ASE Csarnokban játszuk.