Csak a Brooks Sales

2011.01.08, 20:16 Kosárlabda
Brooks Sales

Győzelemmel kezdte a 2011-es esztendőt az Atomerőmű SE kosárlabda csapata, miután hazai pályán 78-69-re legyőzte a PVSK- Pannonpower együttesét. Horváth Imre együttese így továbbra is az élmezőnyben foglal helyet. A találkozót az ASE kezdte jobban, de a negyed derekára átvette a vezetést a Pécs, El-Amin és Glavinic ponterősségének köszönhetően. Az első 10 perc után 20:16 volt a vendégek javára. A folytatásban sem nagyon találta a játék ritmusát az Atom, a baranyai egylet fokozatosan hizlalta előnyét. Extrát nem játszott a Szekulovics egylet sem, de amit tudtak, azt jól kivitelezték a fekete mezesek. Elsősorban kinti dobásaiknak köszönhetően a nagyszünetben már 10 egység volt a felek közt. A fordulás után kőkemény védekezésre váltott a Horváth alakulat, de a támadások még sokáig akadoztak. Sales cipelte hátán csapatát, ha kellett ziccerezett, ha kellett hármast dobott. A negyed hajrájára aztán összeállt a kép, Winters is elkapta a fonalat, fordított a vendéglátó és a záró szakasz előtt már 55:51-et mutatott az eredményjelző tábla. A negyedik 10 perc elején dobópárbaj kezdődött, a piros kékek vezettek ugyan, de nem tudták leszakítani a szívósan küzdő pécsieket. A végjátéknak is „csak” triplányi előnnyel vághatott az ASE, de végül taktikusan, fegyelmezetten játszva megnyerte a mérkőzést. Atomerőmű SE- PVSK- Pannonpower 78:69.

Atomerőmű SE – Pécsi VSK-PANNONPOWER
78:69
(16:20, 15:21, 24:10, 23:18)

ASE Sportcsarnok,
V.: Ádám J., Farkas G., Szabó G. (Farkas)

Atomerőmű SE: Pavlik 6, Kovács Á. 13/3, Hodges 7, Körtélyesi -, SALES 30/15,
Cserék: WINTERS 22/12, Morgen -, Tóth P. -,

PVSK-Pannonpower: GLAVINIC 16/9, Kovács P. -, Hosszú -, TÓTH N. 12, Egemonye 11,
Cserék: EL-AMIN 19/15, Gémes -, Dr. Deák -, Kiss K. 6/3, Eilingsfeld 5,

Horváth Imre: Várható volt a Pécs önbizalommal teli, és mindent egy lapra feltevő játéka. Ez és saját hibáink okozták az első félidőbeli nagyon gyenge játékot. A harmadik negyed végén sikerült ritmust váltanunk, és ennek pszichikai előnyét – egy igen kemény mérkőzésen – sikerült a javunkra fordítani.

Szrecsko Szekulovics: A harmadik negyedig nagyon jól játszottunk, védekezésben és támadásban egyaránt. Utána jött egy kis fáradtság, valószínűleg, a hétközi Nyíregyházi kirándulásnak köszönhetően. Sales döntötte el a meccset.