Nem bírtunk Younggal és a sok hibával

2011.11.15, 16:28 Kosárlabda
- 69 : 56 Élő statisztika

69:56-ra kikapott az Atomerőmű SE az EuroChallenge Kupa sorozat második mérkőzésén Lettországban. A Ventspils ellen sokáig jól tartotta magát Völgyi Péter együttese, de végül vereséget szenvedett. A piros kékek közül Cole 19, míg Williams 13 pontig jutott.

A házigazda Ventspils vereséggel, az Atomerőmű SE győzelemmel kezdte az EuroChallenge Kupa sorozatot a D csoportban. A nemzetközi tapasztalat egyértelműen a lettek mellett szólt, mivel a kék sárgák 1997 óta minden évben indulnak valamely vetélkedésben, míg Völgyi Péter egylete idén kapcsolódik be az európai vérkeringésbe. A mérkőzés 10:2-es hazai előnnyel kezdődött, az ASE nem találta a ritmust, de Morgennek köszönhetően azért az Atomosok is belelendültek. A nyitó szakaszt 18:11-re elbukta ugyan a piros kék gárda, de látótávolságon belül maradt. A folytatásban aztán szigorított védekezésén a Völgyi sereg, melynek köszönhetően előbb megközelítette ellenfelét, majd a vezetést is átvette az Atomerőmű. A hazaiak azonban ismét rákapcsoltak és a nagyszünet előtt visszavették az előnyt. A félidőben 30:27 volt a vendéglátók javára. A fordulást követően változatos mérkőzést láthatott a 900 fős publikum. Az Atomic Boys által támogatott ASE Vojvoda, Cole és Williams kosaraival hat pontra ellépett, de erre is volt válasza a hazaiaknak. Young fújt riadót odaát és remek végjátékot produkálva a harmadik etapot végül 4 egységgel a Ventspils nyerte, mely gárda összesítésben 7-tel tartott előrébb. A negyedik periódusban aztán már nem tudott közelebb férkőzni az ASE, kézben tartotta a meccset a lett egylet. Cole hiába próbálta csökkenteni a különbséget, a paksi pontokra mindig feleltek a túloldalon. Összességében a remekül küzdő Atom végül 13 pontos vereséget szenvedett. BK Ventspils- Atomerőmű SE 69:56. A csoport másik mérkőzésén a Novgorod 85:73-ra verte az Ukrán Khimik gárdáját, így a D csoportban 1 győzelemmel és 1 vereséggel áll mind a négy csapat.

Ventspils - Atomerőmű SE
69 - 56
(18:11, 12:16, 17:13, 22:16)

Arena Ventspils 1500 néző
Játékvezetők: Lahdo Sharro, Alexey Davydov, Aliaksandr Syrysta, Ellenőr: Zbigniew Soltytsa

BKV: Young J. 23/6, Meiers M. 4, Strelnieks A. 2, Willard S. 9, Strelnieks J. 6,
Cserék: Gray S. 14/6, Zakis R. -, Berzins A. 8/6, Bakic B. -, Laksa M. 3/3,

ASE: Williams L. 13, Vojvoda D. 3/3, Kámán T. -, Wilson D. 7, Tóth Á. 4,
Cserék: Cole D. 19/6, Morgen F. 5/3, Körtélyesi G. 5/3, Kovács Ákos -, Kovács Ádám -,

Gundars Vetra: Az idényben talán most játszottunk a legjobban. Remekül védekeztünk de támadásban néha csak szaladtunk és töltés nélkül tüzeltünk. Teljesen nyílt a csoport, amelyik csapat idegenben nyerni tud, az valószínűleg továbbjut.

Völgyi Péter: A második félidőben felőrölt minket az ellenfél. Ha egy-két mezőnyjátékosunk jobban dobott volna máshogy alakul a mérkőzés. Azért jó nekünk ez a kupa mert, gyorsabb ritmusban kell kosárlabdáznunk,  mint a hazai bajnokságban.