Bécs Nemzetközi Kosárlabda Torna

2010.04.07, 12:06 Kosárlabda
Március 30 és április 02 között Bécsben egy nagyszabású nemzetközi kosárlabda tornán vett részt az ASE serdülő csapata. A sorsolás szeszélye folytán rangos olasz és német csapatokkal kerültünk egy csoportba. A mérkőzéseken a játékidő 4x8 perc volt és az első félidőben sem kellett külön ötösökkel játszani.

A csoport mérkőzések során minden ellenfelet legyőzve sikerült a csoport első helyét megszerezni. Különösen nagy öröm volt az Alba Berlin elleni magabiztos győzelem, hiszen egy olyan klub utánpótlás csapatát sikerült legyőzni, amely felnőtt csapata már évek óta az Euroligában játszik. A csapatunk hihetetlen jól védekezett és ezt jól mutatja a mérkőzés során bekapott 20 pont. A csoportmérkőzések után következett az egyenes kieséses szakasz ahol szerencsétlenségünkre a legjobb csapatot sikerült kifognunk és egy nagyon szoros mérkőzésen vereséget szenvedtünk és kiestünk a további küzdelmekből. Sovány vigasz hogy a Köln az egész tornát megynyerte és legalább azt mondhatjuk, hogy a bajnoktól kaptunk csak ki. A torna során rengeteg tapasztalattal lettünk gazdagabbak és nagy élményt jelentet a külföldiekkel való játék, az esték során a közös beszélgetések és talán új barátságok is születtek. Az ellenfeleink becsülték játékunkat és gratuláltak a mérkőzéseken nyújtott teljesítményünkhöz. Reméljük, hogy ez a mérkőzés sorozat jól szolgálta a felkészülésünket az országos döntőre.