Az év első meccsét nem sikerült behúznunk

Öt játékosunk is 10 pont felett dobott, de ez is kevés volt a győzelemhez.

KTE: Wittmann 10/3, Thomas 15/6, Djeraszimovics 13/6, Kucsera 13/9, Karahodzsics 10
Csere: Horti 6, Dramicsanin 7/3, Jaramaz 1, Lewis -

ASE: Baker 11/6, Kovács 14/3, Valerio-Bodon 3, Shepard 12/6, Eilingsfeld 15
Csere: Jackson 12/3, Velkey -, Gulyás 3/3, Kis 2

Kucsera Dániel betörésével indult a találkozó, a hazaiak szerezték az első pontokat. Beragadtunk a találkozó elején, de a 6-1-es KTE roham után felvettük mi is a ritmust és a negyed felére már egál volt az állás. (11-11) Az első etap végéhez közeledve Kovács Ákos duplájával már nálunk volt az előny, erre még Wittmann tudott válaszolni egy hárompontossal, de Eilingsfeld Jani a gyűrű alatt megbírkózott a kecskeméti centerekkel és a gyűrűbe tuszkolta a játékszert. (21-23)

A második negyedet az előzőhöz hasonlóan keményen kezdte a KTE, nem csak a festékben, de a hárompontos vonalon kívül is eredményesek voltak Váradi Kornél játékosai, a negyed felénél 50%-os triplamutatóval 6 pontos előnyük volt. (35-29) A kosárszegény negyed végén a hazaiak indíthatták az utolsó támadást, amit Cleveland Thomas fejezett be egy hátralépős kétpontossal. (39-33)

A félidő után láthatóan nagyobb lendülettel játszottunk, a védekezésünk is feljavult és a dobószázalékunk is jobb volt. A 7. percben két pontra sikerült felzárkóznunk, de a KTE rákapcsolt, mi pedig sok hibával kezdtünk el játszani. Az utolsó etapra 57-49-es állással fordultunk.

Kovács Ákos pontjaival indítottuk az utolsó negyedet, amire Dramicanin válaszolt a másik oldalon. A negyed első időkérését Dzunic Branislav kérte, ekkor 7 pont volt a hátrányunk. Cleveland Thomas szinte megállíthatatlan volt, a KTE amerikai légiósa lehetetlennek tűnő helyzeteket oldott meg egy-egy támadásnál, a hátán vitte a csapatot. 51 másodperccel a vége előtt 8 pontos hátrányunk volt, a támadást mi indíthattuk, de nem sikerült kosarat szereznünk. Öt játékosunk is 10 pont felett dobott, de ez sem volt elég a győzelemhez.