ASE: Edwin 23/3, Pajor -, Grubor 12/6, Eilingsfeld 20/9, Atkinson 8
Csere: Buckingham 19/9, Kovács Á. 5, Frank Á. 4/3, Taiwo -

OSE: Dimitrijevics 18/9, Barnjak 23/9, Carev 6/3, Calloway 3/3, Krestinin 8
Csere: Henry 10, Ruják 6/6, Illés M. 5/3, Dorogi 3/3, Mucza -, Szabadfi -

A Kecskemét elleni hazai pályás siker után ismét a Gesztenyés úton léptünk parkettára, ezúttal az MVM-OSE Lions ellen. Krestinin kosara után Milos Grubor ziccerével nyitottuk a találkozót, a negyed első percei azonban kiegyenlített párharcot hoztak. Az etap felénél Buckingham után Frank Áron is betalált kintről, a vendégek azonban gyors és pontos akciókkal tartották közel magukat a csapatunkhoz. Szinte az egész első 10 percben egál, vagy egál közeli volt az eredmény, ami hűen tükrözte a találkozó összképét. Voltak hiányosságaink védekezésben és támadásban is, Ruják utolsó másodperces triplája után 26-26-ra módosult az állás.

Folytatódott az óriási iram a találkozón, Barnjak három triplát is bevágott az etap elején, ezzel a szerb játékos már 15 pontnál járt. A védekezésünk most nem működött olyan jól, mint a Kecskemét ellen, sokszor könnyű kosarakat engedtünk az OSE-nak, a vendégek pedig sorra éltek a lehetőségekkel. Edwin pontjaival tartottuk magunkat a félidő utolsó 3 percéhez közeledve, az amerikai játékosunk ekkor 15 pontnál járt. (49-45) A látszólag is fáradó oroszlányi csapatból Carev volt eredményes, ezt Eilingsfeld két kosara követte, ezzel tovább tudtuk növelni az előnyünket és meg is tartottuk azt a félidő előtt. (55-46)

Lendületes játékkal indítottuk a harmadik negyedet, Buckingham és Edwin gyártották a pontokat, a negyed felénél már 13 pont volt az előnyünk, ezután azonban két üres triplát engedtünk a vendégeknek, amivel ismét feltüzelték magukat. Az etap második felében a fizikális játék mellett a hatékony védekezésünk jellemezte a játékunkat, így. Harmadik negyedet 3 ponttal ugyan, de meg tudtuk nyerni, az utolsó felvonásra 75-63-as állással fordulhattunk.

Dimitrijevic triplája nyitotta a záró etapot, erre Edwin válszolt a túloldalon. Hibát-hibára halmozott mindkét együttes az első percekben, feszült volt a hangulat, kapkodtak a csapatok, ekkor az előnyünk 9 pont volt. Atkinson Jr. és Buckingham büntetőivel folytattuk a pontgyártást, erre Ruják és Calloway válaszoltak két triplával, időt kért Csirke Ferenc. (81-74) Eilingsfeld két büntetője jó volt, ezt Buckingham labdaszerzése és Edwin zsákolása követte, ezek a percek abszolút rólunk szóltak. 4-5 sikertelen oroszlányi támadás után már látni lehetett azt, hogy elfáradtak a vendégek, két perccel a vége előtt a büntetővonalhoz Dimitrijevic állhatott, aki mindkét dobást értékesítette, időt kértünk. (87-78) Gyors támadást vezényeltünk, aminek a végén Eilingsfeld zsákolt egy hatalmasat, a csarnok szinte felrobbant. Innen már nem volt ereje visszajönni a vendégeknek, fontos lépést tettünk a rájátszás felé.