Elszenvedtük az idei szezon harmadik vereségét.

ASE: Evans 27/15, Faust 12/3, Coleman 3, Kis -, Lóránt 12.
Csere: Kovács Á. 11/6, Jackson 10, Putney -, Valerio-Bodon -, Velkey -.

Szolnok: Smith 17/9, Kovács P. 2, Jones 23/9, Krisztics 10/6, Tóth N. 11.
Csere: Tucker 21/15, Rudner -, Taiwo -.

Jones közelijével indult a találkozó a zsúfolásig megtelt ASE csarnokban. A hazai oldalon a pontokat Shannon és Coleman kezdték szállítani, de a játékunkon érezhető volt a feszültség, aminek következménye az volt, hogy az extrán dobó Olaj kezdte el diktálni az iramot. 8 perc elteltével már tíz ponttal vezetett a vendég gárda, Dzunic mester időkérése után is nagy volt fejetlenség, amin Jones triplája sem segített. (10-23) Végül az öt perces kosárcsendünket Justin Jackson törte meg egy kétpontossal, így az első etapot 12-27-es állással zártuk.

A második negyedben is végig extra teljesítményt nyújtott a Szolnok, sajnos sok eladott labdánk és kihagyott ziccerünk volt, a vendégeknek pedig sorra mentek be a három és kétpontosok. A mérkőzés ezen periódusában nem sikerült tíz ponton belülre jönnünk, még úgy sem, hogy Shannon Evans magára talált és 11 pontnál járt a negyed felénél. A negyed végén egy utolsó másodperces Smith triplával 20 pontra növelték az előnyüket a vendégek.

A félidő után „jól jöttünk ki az öltözőből”, két és fél perc alatt tíz pontot dobtunk Shannon Evans és Kovács Ákos remek teljesítményének köszönhetően. Rendezettebben védekeztünk és az offenzívákat is jobban átgondolva vittük végig, a negyed feléhez érve sikerült 11 pontra felzárkóznunk. Sokat számított az, hogy Jonest teljesen semlegesítettük. (45-56) A vendégek is felébredtek és végig tartani tudták a 11-12 pontos előnyt, így az utolsó negyedre kanyarodva 16 pont volt a különbség.

Kovács Ákos után Nick Faust triplája repített minket 10 ponton belülre a negyedik negyed elején, a csarnok felrobbant, zúgott a „Let’s go ASE” rigmus és úgy tűnt sikerült elkapni a fonalat. (56-65) Justin Jackson kettő plusz egyes kosarával is faragni tudtunk a hátrányunkon, ezután Nick Faust zsákolt egy hatalmasat, ami után hat pont volt a különbség. (61-67) Pillanatokon belül ritmust váltott a vendég együttes és két gyorsindítással ismét 10 pontos előnyre tettek szert 5 perccel a találkozó vége előtt. Kifogástalanul védekeztünk az utolsó periódusban, de a kulcsfontosságú támadásoknál Smith-szel nem tudtunk mit kezdeni, az amerikai játékos az utolsó perc kezdeténél két nagyon fontos hárompontost dobott be az Olajnak. (72-80) Végül nem tudtunk közelebb férkőzni a piros mezesekhez, elszenvedtünk az idei szezon harmadik vereségét is. Jövőhéten 13:00-kor a Falco ellen javíthatunk, a mérkőzést az M4 Sport fogja közvetíteni.