Az Atom Manók „óriások” ellen küzdöttek, bronzérem lett a vége

2014.05.22, 09:52 Kosárlabda
 Két-három évvel idősebb ellenfeleikkel szemben sem vallottak szégyent fiataljaink

A Gemenc Nyuszi Kupa utolsó fordulóját rendezték hétvégén Szekszárdon a Dienes Valéria Ált. Isk. Sportcsarnokában. Az Atomerőmű SE legfiatalabb fiúcsapata 2005-06-07-es születésű gyermekekkel érkeztek, köztük két olyan kosárpalántával, akik életük első meccsén léptek pályára, sőt közülük az egyik egy hete kezdte a kosárlabda edzéseket. Ezeknek a kicsiknek mondhatni „óriásokkal” kellett felvenni a versenyt, hisz az ellenfelek 2-3 évvel idősebbek voltak. De nem vallottak szégyent az Atom Manók, hatalmasat játszottak, küzdöttek az utolsókig, egy pillanatra sem adták fel.

Az első meccsen még pihenten és ereje teljében játszott a csapat. Az első negyedben vezettek, a félidőben egál volt. A harmadik negyed után ismét magukhoz ragadták az előnyt a paksiak, de az utolsó percekre elfogyott az erő, így végére felőrölték őket a szekszárdiak.

Babits Lurkók – Atom Manók 35:24
(4:9; 7:0; 3:5; 2:7; 19:3)
Takács Áron 6, Siklósi Bence 6, Plézer Zsombor 4, Hernádi Márk 2, Buglyó Barna 2, Somodi András 1, Szili Lajos 1, Kékesi Kolos 1, Nagy Roland 1, Kapus Patrik, Babik Péter, Kajári Dani.

A második meccs pihenő nélkül következett, itt már kevesebb ereje maradt a fiúknak, de töretlen lelkesedéssel és akarással küzdöttek. Sajnos az „óriásokat” nem sikerült átdobniuk, így nagyon kevés pontot sikerült szerezniük is.

Atom Manók – Mányoki Sasok 7:46
(2:12, 0:13; 3:3; 2:6; 0:12)
Siklósi Bence 4, Somodi András 1, Buglyó Barna 1, Plézer Zsombor 1, Kapus Patrik, Szili Lajos, Hernádi Márk, Babik Péter, Kajári Dani, Takács Áron, Kékesi Kolos, Nagy Roland.

A verseny végén díjátadásra is sor került, az Atom Manócskák nyakába bronzérem került, melyet nagy boldogsággal vettek át.