Átrobogott rajtunk az Albacomp

2011.12.21, 19:43 Kosárlabda
Nick Williams egyedül tartotta a lépést Fehérváron

76:48-ra kikapott az Atomerőmű SE a hétközi bajnoki fordulóban az Albacomp csapatától. Völgyi Péter együttese így a 2011-es esztendőt 7 győzelemmel és 5 vereséggel zárta.

Újabb skalp reményében utazott Székesfehérvárra az Atomerőmű SE, a Szolnok legyőzése után az Albacomp otthonában is a győzelem lebegett a piros kék játékosok szeme előtt. A bravúr ezúttal sajnos elmaradt. Pedig az első negyedben jobban játszott ellenfelénél a Völgyi egylet, pedig már ekkor is sok kihagyott dobás jellemezte a csapatot. Cole tüzelt mindenhonnan, de amíg az Olaj ellen beestek labdái a gyűrűbe, ezúttal pontatlanok voltak a kísérletek. Nick Williams viszont hátára vette övéit, és neki köszönhetően 18:14-re megnyerte a nyitó periódust az ASE. A folytatásban azonban összeállt az Alba védekezése, melyből több gyors kosarat szereztek. A tolnai alakulat hét percig nem talált be, így ha nem is meggyőző játékkal, de meglépett Dzunics Branislav serege. A nagyszünetben még látótávolságon belül volt Völgyi Péter csapata, az eredmény 31:23 volt. A harmadik 10 percben Hollis és Keller volt a vezér a hazaiaknál, míg a látogatók továbbra is gyengélkedtek támadásban. Fokozatosan nőtt a különbség a felek között, hiába próbálta forgatni övéit a paksi tréner. Védekezésben ezúttal is kimagaslót nyújtott a kék fehér gárda, az etap végén 56:38 volt oda. A záró szakaszban sem tudott újítani az ASE, az év utolsó rangadója eldőlni látszott. Az Alba játékosai a végjátékban már a közönség kiszolgálására is törekedtek. Az Atom Szolnok elleni kiváló produkciója ezúttal elmaradt, így nagyarányú vereséggel búcsúztatta az évet a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes. Albacomp- Atomerőmű SE 76:48.

Atomerőmű SE: L. Williams 3, Vojvoda 5, Kámán 3/3, Morgen 5/3, Cole 9/3,
Cserék: N. WILLIAMS 18/12, Tóth Á. -, Körtélyesi 5/3, Kovács Ákos -, Kovács Ádám -, Kerpel-Fronius -,

Branislav Dzunic: Attól a pillanattól kezdve, hogy a védekezésünkkel megtaláltuk a ritmust, kezünkben tartottuk a mérkőzést. Nagyon sok energiát fektettünk ebbe a mérkőzésbe ami, meghozta a gyümölcsét. Gratulálok a fiúknak és remek közönségünknek.

Völgyi Péter: A mai napra három dolgot beszéltünk meg, ebből egyiket sem sikerült megvalósítani. Próbáltuk lelassítani az Albacompot, de a gyorsindításokból rendre kosarat kaptunk. Hasonló dobóteljesítménnyel számoltunk, mint a Szolnok ellen, de ez sem sikerült. Végül, de nem utolsó sorban fizikálisan is fölénk nőtt az Albacomp.