Könnyed győzelem

2011.11.12, 16:22 Kosárlabda
- 73 : 52

73:52-re győzött az Atomerőmű SE a férfi NB I-es bajnokság hatodik fordulójában. A Gesztenyés úti sportcsarnokban a Jászberény nem tudta megnehezíteni a négyszeres bajnok és négyszeres kupa győztes dolgát.
Az ASE- JKSE összecsapás gyakorlatilag az első negyedben eldőlt, 24:9-re nyerte ugyanis a nyitó szakaszt a házigazda. A feldobást követően könnyed paksi kosarakat láthatott a publikum, míg a látogatók dobásai csak elvétve hullottak a gyűrűbe. A két gárda nem volt egy súlycsoportban, mely igaz támadásra és védekezésre egyaránt. A második 10 percben ugyanúgy folytatódott a játék, közönségszórakoztató találatok és remek védőmunka a hazaiaknál, míg odaát ritmustalan kosárlabda. A nagyszünetben 29 ponttal vezetett a piros kék egylet. A fordulást követően egyre több lehetőséget kaptak a padról beszállók, a különbség azonban nem csökkent. A harmadik játékrészben a szinte végig zónázó vendégek ellen akadozott kissé a paksi gépezet, de a csarnok „népe” csendben szemlélte az eseményeket. 30 percnyi játék után 61:33-at mutatott az eredményjelző tábla. A záró felvonásban már végig a „padozók” pattogtattak a parketten a vendéglátóknál, a JKSE-nél pedig a kezdők próbálták kozmetikázni az eredményt. Mely végül némiképp sikerült is a kék fehéreknek, de az Atom sikere a négy negyed alatt egyszer sem forgott veszélyben. Összességében a más célokért küzdő csapatok csatáját az EuroChallenge sorozatban is érdekelt Völgyi együttes nyerte. Atomerőmű SE- Jászberényi KSE 73:52.
Az összecsapást a Paksi Kistérségi Televízióban november 13.-án vasárnap és 14.-én hétfőn 17.30-tól felvételről láthatják.

Atomerőmű SE - Jászberény KSE
73:52
(24:9, 27:13, 10:11, 12:19)
Játékvezetők: Cziffra Csaba, Söjtöry Tamás, Benedek Zoltán, Ellenőr: Fekete László
Paks Atomerőmű Sportcsarnok, 1000 néző

ASE: WILLIAMS 12, D. WILSON 6, Vojvoda 6, Kámán 2, Tóth Á. 7,
Cserék: KÖRTÉLYESI 9/3, Kovács 3/3, Cole 10/3, MORGEN 14, Kerpel-Fronius 2, Kovács 2, Bus -,

JKSE: Dawson. 6, Hodges. 13, Medve -, Horti 6, JONES 14,
Cserék: Wehner 10, Sormaz -, Fülöp 2, Antal 1,

Völgyi Péter: Az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést. Jól és közönségszórakoztatóan látványosan sikerült játszanunk. A második félidőben próbáltuk tartani az eredményt és minél többet spórolni a keddi Eurochallenge mérkőzésre. Három célunk volt: magabiztos győzelem, ne sérüljön le senki és mindenkinek jusson megfelelő játéklehetőség. Ezeket sikerült is teljesítenünk.

Horváth Balázs: Rosszul kezdtünk, de egyébként sem sok esély volt arra, hogy a papírforma ma fölboruljon. A második negyedtől zónával próbáltuk lassítani a Paksot és kozmetikázni az eredményt. Ez valamilyen szinten sikerült is, hiszen nem tudtak átrohanni rajtunk. Gratulálunk a Paksnak, és sok sikert kívánunk a nemzetközi kupában.