Atomerőmű SE győzelem a Sopron ellen is!

2009.03.16, 21:14 Kosárlabda
Sikerrel köszöntötte a csapat a kapitányát születésnapja alkalmából. Atomerőmű SE - Sopron 79-74Szombaton hat meccsesre szerette volna nyújtani győzelmi szériáját az Atomerőmű SE férfi kosárlabda csapata ami - ha nehezen is - de sikerült. Ráadásul így győzelemmel ünnepelhette 35. születésnapját Mészáros Zalán. Charles Gosa előtte egy nappal ünnepelt. Mindketten a kezdőben kaptak helyet, ám pontokkal az első tíz percben még nem járultak hozzá a játékhoz. Johnson és Williams annál inkább, de a másik oldalon is elkapta a fonalat Körtélyesi és Couisnard: egál volt az első negyed (20-20). A folytatásban a másik két amerikai Gosa és English is csipkedte magát, a vendégek szekere viszont megakadt. A félidőben nyolccal tartott előrébb a Paks. Johnson a meccs elején dobott két hármasához, hozzátett még kettőt és büntetőkből, valamint a palánk alól is eredményes volt a "szakállas tizenhármas" - elsősorban ő volt dicsérhető a meccs ezen szakaszában. A csapatok nem brillíroztak, nem a látvány dominált a meccsen. A hazaiak irányították a mérkőzést, de a tíz pontos határt egyszer sem érte el a különbség. A végjáték hozott némi izgalmat, hiszen kettő pontra zárkózott a Cruz vezette Sopron az utolsó percben, viszont ahogy az ASE nem tudta átbillenteni a mérleg nyelvét tízen túlra, úgy a vendég irányítónak sem sikerült az a kinti dobás amivel átvehette volna vezetést a Meszlényi csapat. A végén higgadt volt az "atom" és ez zsinorban hatodik győzelmét jelentette a paksiaknak. Ian Johnson lett a mezőny legeredményesebb játékosa 24 dobott pontjával ami mellé lekapott nyolc lepattanót is. Ebben a mutatóban az ellenfele fölé nőtt a hazai egylet (24:13) ami azért volt fontos, mert ha a vendégek kicsit jobban céloznak távolról (5/28) más is lehetett volna a vége. Meszlényi Róbert vendég edző nyilatkozott a lefújás után a Félidőnek.{mp3}090316_meszlenyi{/mp3}Nem sokkal utána Dzunics edzőt is mikrofonvégre kaptuk.{mp3}090316_dzunics{/mp3}20. forduló EnterNet-NTE Hegyvidék - Albacomp 65-81 Szolnoki Olaj - Kaposvári KK 70-65 Marso-Vagép NYKK - Falco KC 87-90 Atomerõmû SE - Soproni sÖrdögök 79-74 PVSK-PANNONPOWER - Univer KSE 59-64 Planet Leasing DKC - Zalakerámia-ZTE KK 92-101 Lami-Véd-Körmend - DEKE 91-95 Gulyás Róbert civilben már ott volt a padon, mint ismeretes a paksi centert a térdével műtötték majd két hete. Az ősszel a Falconnak 33 pontot dobó magas ember azonban biztosan nem lesz ott a pályán Szombathelyen. Egyelőre biciklizik és kondi termi edzéseket végez, de a közös munkába majd csak április elején kapcsolódhat be - mondta el a center. Nélküle hiányos a belső poszt, de ha pótlását sikerül megoldania a csapatnak nyerhet a Savaria Arénában. - nyilatkozta Dzunics edző. Majd gyorsan hozzátette, hogy a Dombóvár és az Albacomp ellen is esélyesnek tartja csapatát a győzelemre.A szerdai szombathelyi mérkőzésre indul szurkolói busz jelentkezni Babik Róbertél lehet a 0620/366-67-91-es telefonszámon.  Forrás: Fortuna RádióKépriport: Molnár Gyula{morfeo 31}