Hazai pályán vertük meg a PVSK csapatát.

ASE: Brown 6/3, Frank 7/3, Taylor 28/9, Eilingsfeld 15/3, Goins 9/3
Csere: Buljevic 4, Kovács 8/3, Brzoja 12/6, Karosi -, Pajor -,

PVSK: Illés 4, Bryson 15/9, Goldring -, Ivosev 2, Brkic 26
Csere: Hőgye -, Gordon 15/3, Bíró -, Meleg 4, Doktor -, Farkas -,

A 2021-es év utolsó hazai mérkőzésén a feldobás után az első támadásunkból Eilingsfeld János volt eredményes, majd két gyors pécsi kosár következett. Jó iramban kezdődött a találkozó, a PVSK agresszívabb volt, védekezésben elkövettünk pár hibát, amiből a vendégek pontokat szereztek. A negyed felénél erőre kaptunk és jól szervezett támadásokkal át tudtuk venni a vezetést. (14-11) Frank Áron kosara után időt kértek a vendégek, a technikai egyeztetés után a két frissen igazolt légiósunk Taylor és Goins volt eredményes. A 10 pontos különbségre Gordon válaszolt egy triplával, majd Lovro Buljevic kettő fontos dobást blokkolt. (21-14)

Jól kezdtük a második negyedet, Ken Brown büntetője és Frank Áron triplája után tudott csak válaszolni a Pécs. Sok személyi hibával folytatódott a mérkőzés, ezért nem volt folyamatos a játék. A negyed végéhez közeledve Brzoja és Taylor kosarai után már 15 pont volt az előnyünk. Hosszú kosárcsend után a vendégek is betaláltak, erre azonnal válaszolt Eilingsfeld. Az időkérés után Brzoja triplázott, a másik oldalon ezt egy könnyű Gordon kosár követte, végül a félidőre 42-26-os állással mehettünk.

Jó védekezéssel nyitottuk a harmadik etapot, két és fél perc elteltével Taylor triplája és zsákolása után már 22 pont volt az előnyünk. Bryson három extra hármast is értékesített a vendégeknél, ezzel picit sikerült feltüzelnie a fekete mezeseket. Ami oldalunkon Brzoja, Eilingsfeld és Taylot termelték a pontokat, utóbbi játékosunk már 18 pontnál járt. Jól forgattuk a labdát, több gólpasszal dolgoztunk, mint a Pécs, az összhang most meg volt a csapaton belül. Ez volt a harmadik 10 perc, amikor 20 ponton belül tudtuk tartani az ellenfelünket, ez mindenképpen a védekezésünk javulására utal. (68-44)

0-6-al indítottuk az utolsó etapot, beragadtunk az elején, Mijovic mester viszont rögtön időt is kért. A folytatásban Kenny Goins az ötödik személyi hibáját is begyűjtötte, így ő már csak a kispadról segíthette a csapatot. Brkic két sikeres büntetője után 16 pont maradt a két csapat között, a játékunk belassult, kapkodva és pontatlanul vezettük a támadásainkat. A 18-20 pontos előnyünket visszaállítottuk és a mérkőzés végéig tartani tudtuk, ezzel ASE győzelem kerülhetett a szurkolók képzeletbeli karácsonyfája alá.