Alapszakasz győztes az Old Boys

2016.03.09, 10:19 Kosárlabda
Az Old Boys már a 7. fordulóban biztosította első helyét az alapszakaszban, és innentől már csak a veretlenség a tét számukra. A második-harmadik helyen is eldőlni látszik a párharc, azonban a 4-8-  helyekért komoly csaták várhatóak az utolsó fordulóban és az elmaradt meccseken!

7. Forduló

Zóna-kosár – Nyenyekek 59-32

A Zóna-kosár végig vezetve, könnyed győzelmet aratott, a Nyenyekek csak a második negyedben tudtak felnőni ellenfelükhöz.

Face Kings – Street Boys 53-43

A Street Boys kezdett jobban, azonban a 2 ponttal megnyert első negyed után a Face Kings is belehúzott és egyre javuló játékkal átvette a vezetést, majd fokozatosan elhúzott ellenfelétől, és végül magabiztos győzelmet aratott.

Alibi KC – Old Boys 30-41

Az Alibi KC-nak csak a győzelem volt elfogadható, hiszen csak így maradhatott volna minimális esélyük az első helyre. Ennek megfelelően kezdték a mérkőzést, és a lelkesedésnek meg is lett a jutalma, hiszen az idei szezonban nem sokan tudtak szoros első negyedet produkálni az Old Boys ellen. (12-12)

A folytatás azonban már korántsem alakult ilyen jól. A második etapban mindössze 2 pontot sikerült szereznie az Alibinek, amit az Old Boys ki is hsznált, és az ekkor szerzett előnyt már nem is adták le a mérkőzés végéig. Ezzel a sikerrel pedig eldőlt, hogy az Old Boys várhatja első helyről a rájátszást.

ASE Kadett – Vak Baglyok 70-46

Az első félidőben szinte csak a Kadett volt a pályán, az ASE-s fiataloknak 21 pontos előnyt sikerült kiharcolniuk 20 perc alatt. A Baglyok ugyan a második félidőre összeszedték magukat, azonban ez csak a kiegyenlített játékhoz volt elég, közelebb már nem tudtak kerülni ellenfelükhöz.

Puszta 5 City – Ultra Violák 76-14

Úgy látszik az idei évben a negatív rekordokat hajszolják az Ultra Violák. Az 5. fordulóban dobott 18 pontjuk után, ezúttal csak 14-ig jutottak, így esélyük sem volt a jóval erősebb Puszta 5 City ellen.

8. Forduló

Ultra Violák – Zóna-kosár 27-32

A második helyért hajtó Zóna-kosár meglepetésre hatalmas csatára kényszerült az előző fordulóban még szenvedő Ultrák ellen.

6-0-al kezdtek a hazaiak és bár erre tudtak válaszolni a Zónások, végül 10 perc után az Ultra Violák két pontos vezetését könyvelhettük el. A fordulás után aztán tovább tartott az Ultra Violák varázslata, hamar visszaállították a 6 pontos előnyt, de a félidő halyrája újfent a vendégeké lett, így a nagyszünetre újra 2 pontos különbséggel vonulhattak a felek (18-16).

A térfélcsere után tovább csökkent az eddig sem túl nagy ponttermés, a Violák egy, a Zóna 6 pontot „termelt”, így nem lehetett sok szép kosarat látni, de a vendégek így is örühettek, hiszen átvették a vezetést. A záró játékrészben a Zóna-kosár tovább növelte előnyét, és hiába tettek meg mindent az Ultra Violák már nem tudták visszavenni a vezetést.

A Zóna-kosár ezzel a győzelemmel életben tarthatta a esélyét a második helyhez.

Vak Baglyok – Nyenyekek 39-68

A Nyenyekek igazán jó napot fogtak ki. Könnyedén játszva, magabiztos sikert arattak a Vak Baglyok felett.

Puszta 5 City – Old Boys 40-49

Az Old Boys erősen kezdett, és az első negyedben szerzett 15 pontos előnyüknek köszönhetik, hogy nyerni tudtak, hiszen a folytatás a City-é lett. A hazaiak egyre jobban játszva lopták a távolságot, de a rutinos Old Boys még azt is elviselte, hogy mindhárom hátralévő negyedet elvesztette, így már csak egy mérkőzés hiányzik a tökéletes alapszakaszhoz.

Face Kings – ASE Kadett 67-55

Mindkét fél számára elérhető még a negyedik hely az alapszakaszban, így nagy csatára volt kilátás, amiben nem is kellett csalódnunk.

A Kadett indított jobban, de hamar játékba lendült a Kings is, így pontgazdag, sziporkázó első etapot hozott a mérkőzés, de előnyt egyik csapat sem tudott kiharcolni. (20-20)

A folytatásban fordult a kocka, úgy tűnt a Face tud komolyabb előnyt kiharcolni, de a félidő hajrájában az ASE 7-0-ás rohammal tudott zárkózni, így még a nagyszünetben sem lehetett sejteni, hogy ki lesz jobb. (34-33)

Mint ahogy a térfélcserét követően sem. Egymásra licitáltak a csapatok, fej-fej mellett haladtak, ám jobbára a Face Kings tartott előrébb, de az újabb 10 perc elteltével sem lehettek biztosak a győzelemben. (51-48)

A záró játékrész aztán mindenre választ adott. A fiatalok 57-55-ig tudták tartani a lépést, utána azonban már csak a Face Kings talált be, akik ezzel be is húzták a győzelmet!

Street Boys – Alibi KC 31-53

9-0-al indított az Alibi, és bár utána 12-12-nél még egyenlíteni tudtak a hazaiak, a folytatásban már nem sikerült felvenni a lépést a második helyen álló gárdával. Az Alibi minden negyedet megnyerve, könnyű győzelmet aratott.