Hazai pályán pályán veretlenül az alapszakaszban

2013.02.16, 19:46 Kosárlabda

Utolsó hazai alapszakasz mérkőzését is megnyerte az Atomerőmű SE a 2012/13-as kiírásban. A piros kékek ezúttal 94:78–ra a Naturex-SZTE Szedeák együttesét múlták felül. A Gutierrez tanítványok így továbbra is a tabella második helyén állnak.

Két remek formában lévő együttes csapott össze a bajnokság 20. fordulójában a Gesztenyés úti sportcsarnokban. A házigazda Atomerőmű SE az alapszakasz első helyéért, a vendég Naturex-SZTE Szedeák pedig a felsőházi rájátszásért küzd az első kör hajrájában. A mérkőzésen az ASE kezdett jobban, 8:2-re is vezetett, de a Szeged időben kapcsolt és a negyed derekára már nála volt az előny. Az első 10 perc zárásáig kosárra kosár érkezett mindkét oldalon, így a látogatók 20:17-re nyerték a nyitó szakaszt. A második periódus elején ismét paksi percek következtek, ennek köszönhetően 28:23-ra már az Atom tartott előrébb. De ismét rendezte sorait a Szedeák és a félidő hajrájára meglehetősen nagy előnyt szorgoskodott össze. A nagyszünetben 37:46-ot mutatott a tábla.

Az első félidőben a vendégeknél Dukics, Jones, Csorvási és Fekete játszott kimagaslóan, míg a vendéglátóknál Kovács Ákos és Williams próbálta tartani a lépést az egyetemistákkal. A térfélcsere után újra a piros kékek akarata érvényesült, 52-nél utolérte riválisát az Atom. Innentől sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a 27. percben azonban robbantott a Gutierrez legénység és állva hagyta a Szedeákot. 30 perc után 63:59 volt, de nem sokkal később 10, majd 15 egység lett a különbség a hazaiak javára. A végjátékban sok izgalom nem maradt, egy-két látványos kosárral szórakozatta a publikumot a paksi társaság.  A vendégeknél Csorvási, Jones és Dukics alkotott maradandót, míg az ASE egyletében Vojvoda, Williams, Levy és Idlet jutott 10 pont fölé. A végeredmény: Atomerőmű SE- Naturex-SZTE Szedeák 94:78.

Atomerőmű SE – Naturtex-SZTE-Szedeák
94–78
(17-20, 20-26, 26-13, 31-19)
ASE Sportcsarnok, 1000 néző
V.: Kapitány, Török, Benedek (Téczely).

ASE: WILLIAMS 19/3, LEVY 18/3, VOJVODA 20/9, Kámán 7/3, Tóth Á. 4. Csere: Idlet 12, Eilingsfeld, Kovács Á. 9/3, Körtélyesi 2, Kerpel-Florius -.

Szedeák: Fekete 8, Gurley 6/6, JONES 18/6, DUKIC 16/6, CSORVÁSI M. 23. Csere: Tanács 3/3, Kiss Zs. 4/3, Vida -.

Kipontozódott: Idlet (37. perc)

Gutierrez Garcia Enrique: A Szeged egy nagyon jó formában lévő csapat, és ellenünk is szorossá tették a mérkőzés elejét. A 2. negyedben rosszul védekeztünk, és ebből könnyű kosarakat kaptunk. A fordulás után szigorítottunk az 1-1 elleni védekezésen, aminek meg lett az eredménye. A játékosaim vannak annyira profik, és siker orientáltak, hogy a megbeszélteket sikeresen végre is hajtsák.

Bonifert Domonkos: Sajnos csak egy félidőig voltunk jók, a másodikban kiütközött a két csapat közti különbség. Becsülettel küzdöttünk.